Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Zakladateľ Amazonu sa blíži k vyslaniu nákladu i ľudí do vesmíru

USPECH.MNE.SK    |    06.02.2019
Ak máte viac peňazí, ako by ste mohli spotrebovať za hromadu životov, potom môžete začať uvažovať aj nad vskutku exkluzívnymi investíciami. Zakladateľ Amazon, Jeff Bezos, sa ako jeden z mála zameral na vesmír.

Bezosova spoločnosť Blue Origin sa koncentruje na vynášanie nákladu do vesmíru a plánuje tam vynášať aj turistov. K tomu by mohlo dôjsť už čoskoro, pretože prednedávnom opäť prebehol úspešný test suborbitálnej rakety New Shepard.Firma tiež pripravuje raketu New Glenn, ktorá bude schopná vyniesť na nízku obežnú dráhu až 45 ton nákladu vďaka dvakrát väčšiemu priestoru, ako je u akejkoľvek inej rakety na trhu. Jej prvý stupeň sa pritom vráti na zem a pristane na lodi.

Blue Origin už má päť zákazníkov, ktorí by využili raketu New Glenn a posledným sa stala spoločnosť Telesat, ktorá pre pripravovanú širokopásmovú sieť potrebuje dostať do vesmíru niekoľko satelitov. S prvým štartom rakety sa počíta už v roku 2021, ale očakávania sú také, že by sa tento termín mohol ešte posunúť.

Rakety sú poháňané kvapalným kyslíkom a metanom. Bezos už začal aj s výstavou továrne v americkom meste Hunstville z Alabamy, v ktorej by sa od budúceho roka mali vyrábať motory BE-4. Investícia bude pracovnou príležitosťou pre zhruba 300 zamestnancov.

Bezos nie je jediným známym súkromníkom, ktorý v Spojených štátoch amerických buduje vesmírny biznis. Tým druhým je Elon Musk, ktorý môže mať lepšie technologické nápady a môže byť popredu, ale nemá také stabilné finančné základy, ako práve Bezos, najbohatší človek sveta podľa magazínu Forbes.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist