Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Populárna hra Fortnite zažila obrovský prepad v tržbách

USPECH.MNE.SK    |    27.02.2019
Fortnite je video hra, ktorá si získal srdcia miliónov ľudí po celom svete. Mohol by však predznamenávať pokles jej popularity hospodársky výsledok z posledného mesiaca?

Podľa údajov SuperData zažila hra v januári 2019 nezanedbateľný pokles príjmov až o 48 percent v porovnaní s tým, čo zarobila svojím tvorcom v decembri 2018.

A hoci sa takýto výrazný pokles môže zdať ako smrteľnou ranou, v skutočnosti však predajný model hry a sezónne trendy nateraz môžu úvahy o strácaní popularity poslať do stratená.

Hra je dostupná každému zadarmo a tvorcom zarába vďaka nákupom virtuálnych predmetov, ktoré zlepšujú hráčom šance na úspech alebo zlepšujú pôžitok z hry. Preto sa ani k jej tržbách nemôže pristupovať ako k tržbám bežnej „krabicovej“ hry.

O jej obrovskej popularite svedčí aj fakt, že jej tvorca vlani mal zisk vo výške troch miliárd amerických dolárov. Len užívatelia zariadení od Apple míňali na hru 1,23 milióna dolárov denne! Žiadna existenčná kríza tu tak ani zďaleka nie je.

Taktiež tento prepad to neznamená, že klesá počet hráčov. Len to znamená, že nemíňali toľko peňazí na vylepšenia. Vylepšenia, ktoré navyše tvorca prináša po balíkoch, resp. sezónach. A jeden taký priniesol aj v decembri.

SuperData priniesol aj ďalšiu zaujímavú štatistiku – v januári sa medziročne trh s digitálnymi hrami zmenšil o 6 percent. Bude zaujímavé, ako si on i Fortnite bude počínať v zvyšku roka 2019. Až po jeho skončení budeme mať jasnejší obraz o tom, či končí ďalšia mánia.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1065
EUR-CZK
25.769
EUR-HUF
328.58
EUR-PLN
4.3550
EUR-GBP
0.90453
Neprehliadnite
Citát dňa
„Dokonalosť spočíva v maličkostiach, ale dokonalosť nie je maličkosť.“
- Michelangelo Buonarroti

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist