Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prečo obavy zabíjajú váš úspech? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Prečo obavy zabíjajú váš úspech?

Obavy sú jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí nikdy vo svojom živote nezažije pocit veľkého úspechu. Obavy pritom nevychádzajú zo skutočnosti, ale skôr z predstáv jednotlivca. Človeka ovplyvňujú negatívne vo všeobecnosti a my sa teraz zameriame na to, prečo zabíjajú úspech.

Obavy v prvom rade u vás odkláňajú pozornosť od vašich cieľov. Je to jednoduché, keď venujete pozornosť obavám, nedokážete sa poriadne koncentrovať na to, na čom záleží – na vaše ciele, na robotu, ktorá vás k ním privedie. Obavy začnú okupovať vašu myseľ a vy nedokážete byť produktívni. Začnete analyzovať rôzne scenáre, hoci vo väčšine prípadov sa obavy na skutočnosť nikdy nepremenia. Ak však chcete uspieť, musíte sa koncentrovať práce na vaše ciele. Musíte byť disciplinovaní v práci a krok po kroku sa k cieľom približovať. Najhoršie je, keď sa obávate vecí, nad ktorými nemáte žiadnu kontrolu.

Obavy v človeku pútajú veľkú pozornosť. A to je zlé. Naša koncentrácia dokáže rásť. Zvyšuje sa u činnostiach, ktorým ju venujeme najčastejšie. Ak teda budeme neustále zaneprázdnení obavami, koncentrácia bude čoraz viac smerovať na ne. Ak budete optimistickí a pracovití, vaša koncentrácia bude rásť smerom k pozitívnemu prístupu a k disciplíne. Ak budete pozornosť deň čo deň venovať tomu, aby ste zo seba vydali to najlepšie, budujete si pozitívnu budúcnosť.

Obavy spôsobujú to, že človek je menej vnímavý. Keď je vaša myseľ naplnená obavami, je to akoby jej receptory zamrzli a prestali vnímať. V človeku nastane blok. Ten spôsobuje, že človek príde o množstvo signálov, ktoré môžu viesť k nejakému nápadu alebo k osobnému rastu. Obavy negatívne ovplyvňujú osobnú inšpiráciu, kreativitu i intuíciu. Človek, ktorý sa neustále niečoho obava, môže jednoducho prísť o príležitosti, ktoré by ho popohnali k úspechu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist