Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ako neporiadok poškodzuje vaše vzdelávanie a prácu?

Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť produktivitu vašej práce, možno by ste sa mohli pozrieť na prostredie, v ktorom pracujete. Platí to aj pre tých, čo sa snažia učiť na skúšky v školách. Spoločným menovateľom je neporiadok.

Ak máte neporiadok na stole, ak ho máte v poličkách alebo šuplíkoch, môže na vás negatívne vplývať. Ak nechcete, aby mal na vás nasledujúcich štyri vplyvy, venujte čas upratovaniu a organizácii:

1. Rozptyľovanie mysle - ak máte neporiadok na stole, len ťažko budete mať poriadok v mysli. Existujú výnimky, ale vo väčšine prípadov neporiadok znižuje koncentráciu jedinca, na ktorého pôsobí viacero rušivých elementov. Ide o rozptýlenia, ktoré znižujú produktivitu výrazne.

2. Zvyšovanie stresu - vedecké štúdie potvrdili, že ak pracujete v prostredí s neporiadkom, tak hladiny stresových hormónov majú tendenciu rásť. Ak máte stres z práce a ešte aj z prostredia, určite to vašej produktivite nepomôže.

3. Spomaľovanie práce - ak máte na pracovisku neporiadok, je pravdepodobné, že sa vám budú ťažieš hľadať veci, ktoré budete potrebovať k nejakému pracovnému úkonu. Budete tráviť čas navyše, aby ste ich našli. Ak si pracovisku upracete a zorganizujete, budete vedieť, kde čo máte.

4. Problémy so spánkom - máte problém so zaspávaním alebo zobúdzaním? Podľa vedcov to okrem iných faktorov môže mať na svedomí neporiadok v prostredí, v ktorom trávite veľa času. A čím horší spánok máte, tým ste unavenejší a menej produktívni.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist