Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako sa motivovať jednoducho k dosiahnutiu cieľa?

Chcete niečo dosiahnuť, ale máte problém začať? Hľadáte spôsob, ako sa inšpirovať a motivovať k akcii? Ak máte dostatočnú motiváciu, môžete dokázať veľké veci. Prinášame vám tri jednoduché spôsoby, akými sa spoľahlivo nakopnete.

1. Stanovte si cieľ
Stanovte si veľký cieľ v oblasti, v ktorej by ste chceli uspieť. Ak chcete schudnúť alebo založiť úspešný podnik, musíte si stanoviť špecifický cieľ, ktorý bude realistický, ale ambiciózny. Cieľ, ktorý bude merateľný a ideálne aj časovo ohraničený. Napíšte si ho na papier a umiestnite niekde pred oči. Ak to chcete ešte vylepšiť, napíšte pod ten cieľ aj úprimný dôvod, prečo ho chcete dosiahnuť, aby ste si ho pripomínali v ťažších časoch.

2. Rozdeľte si veľký cieľ na niekoľko malých
Aby ste si motiváciu udržovali pri vykonávaní dennodenných úloh, mali by ste si ten hlavný cieľ rozdeliť na niekoľko menších. Budú ako etapy na Tour de France. Úspech v každej z nich vás priblíži k celkovému úspechu. Ak splníte jeden cieľ, budete vedieť, že sa približujete k tomu veľkému. Budete sa cítiť dobre a budete motivovaný dosiahnuť ďalší menší cieľ v poradí. Navyše, nebude vás to tak odradzovať ako keď sa pozriete len na veľký cieľ, ktorý sa môže zdať nedosiahnuteľný.

3. Zabudnite na strach zo zlyhania
Mnoho ľudí stráca motiváciu aj preto, že sa obávajú zlyhania. Skúste však negatívne myšlienky vo vaše hlave zablokovať a akceptujte fakt, že zlyhanie v skutočnosti neexistuje. V skutočnosti ide len o skúsenosť, ktorá môže byť využitá ako lekcia do budúcnosti. Zo zlyhaní sa môžete veľa naučiť, musíte len vstať a ísť ďalej. Veľa úspešných ľudí dlho zlyhávalo a až potom sa dočkali úspechu. A čo mali spoločné? Pozitívny prístup a vytrvalosť. Nedali sa odradiť zlyhaniami.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist