Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako ušetriť pri nákupe auta? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Ako ušetriť pri nákupe auta?

Keď si chcete kúpiť automobil, máte možnosť, ako zakúpiť za skutočne dobrú cenu. Ak na auto už nie je nejaká akcia a zľava, máte možnosť ešte pri jeho nákupe ušetriť. Prinášame vám tri tipy, ktoré by vám k tomu mali pomôcť.

1. Zistite si ceny konkurencie
Ešte predtým, ako vstúpite do predajne s automobilmi, urobte si menší výskum. Nikdy to nebolo ľahšie ako teraz. Sadnite si za počítač a vyhľadajte si rôzne konkurenčné spoločnosti a pozrite sa, aké ceny za dané automobily pýtajú oni. Zamerajte sa aj na rôzne poplatky a príplatky. Budete mať takto predstavu, aká je trhová cena. Na základe toho budete môcť buď uprednostniť lacnejšiu konkurenciu, alebo u daného predajcu lepšie vyjednávať cenu.

2. Najskôr si riešte financie svojpomocne
Ideálne je nakupovať nové vozidlo za našetrené peniaze. Ak sa však chcete zadlžiť a budete kúpu financovať cez lízing, taktiež najskôr skúste nájsť sami výhodné riešenie. Nespoliehajte sa len na produkt daného predajcu, ktorý aj môže na prvý pohľad znieť výhodne, ale nakoniec zaplatíte viac, ako by ste museli. U niektorých predajcov sa bude dať zjednávať aj pri zabezpečení financovania. Tiež bude táto vedomosť hrať vo váš prospech.

3. Nebojte sa vyjednávať
Už sme to naznačili – stanovená cena nemusí byť konečná. Ak máte prehľad, viete, kam až môžete zájsť. Snažte sa cenu stlačiť čo najnižšie. Čím viac ju stlačíte, tým lepšie pre vás. Výrobcovia automobilov udávajú pri svoje automobily odporúčanú maloobchodnú cenu. By však môžete ísť pokojne aj pod ňu, či už auto predávate priamo od výrobcu alebo predajcu „sprostredkovateľa“. Predajcovia totiž automobily získavajú ešte za menej peňazí tak, aby zarobili aj pri odporúčanej maloobchodnej cene. Z nej sa dá zľaviť 5 či aj viac percent s tým, že na predaji stále zarobí aj predajca.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist