Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Rozumný spôsob, ako ubrať z kalórií

Väčšina ľudí vie, že ak chcete schudnúť, potrebujete znížiť množstvo kalórií, ktoré denne prijímate. Ale ako presne to urobiť? To sa líši od človeka k človeku. Ako ísť na to rozumne a zistiť, čo bude fungovať na vás?

V prvom rade musíte vedieť, o koľko kalórií musíte znížiť svoj denný príjem energie. Ak je vaším cieľom chudnutie, mali by ste ubrať o 250 až 500, v niektorých prípadoch až 750 kalórií denne.

Musíte byť vnímaví a zistiť, v ktorom časovom období počas dňa prijímate viac kalórií, ako by bolo vhodné. Možno na večeru toho jete až príliš veľa. Ak to zistíte, kalórie môžete ušetriť tam.

Ďalej je potrebné venovať pozornosť desiate a olovrantu, resp. malým jedlám, ktoré počas dňa konzumujete. Sú bohaté na cukor alebo tuky? Konzumujete ich bez toho, aby ste nad nimi uvažovali? Aj tam sa skrývajú nástrahy neúspešného chudnutia.

Základom však je, aby ste ubrali kalórie z tekutín. Sladené vody, džúsy, pivo, víno, sladenú čaj či káva, to všetko môže byť zdrojom jednoduchých cukrov, ktoré obsahujú veľa prázdnych kalórií, ktoré vám kladú prekážky do cesty.

Veľkým pomocníkom v zisťovaní toho, kde môžete najviac ubrať na kalóriách, je zápisník. Zaznamenávajte si čo a kedy jete/pijete, koľko to predstavuje kalórií a určite ľahko zistíte, kde robíte najviac prešľapov.

Nemusíte ani nájsť jeden veľký zdroj kalórií, ale viac menších zdrojov kalórií, ktoré počas celého dňa prijmete a ktorými naakumulujete väčšie množstvo prijatej energie. To môže viesť k uvedomeniu toho, že chybou sú väčšie porcie, ako by mali v skutočnosti byť.

V skutočnosti nezáleží na tom, či kalórie prijmete jedným veľkým jedlom lebo viacerými menšími. Záleží na tom, aby ste mali pod kontrolou denný limit a uprednostňovali zdravé jedlá, ktoré vám nepomôžu len schudnúť, ale udržia vašu energiu vysokú a pomôžu aj vášmu zdraviu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist