Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Tri faktory, ktoré vám pomôžu ujasniť si svoju životnú víziu

V živote je pre nás dôležité mať jasnú víziu. Je dôležité mať jasnú predstavu o tom, kým chceme byť a aký život chceme žiť. Ako pre nás vyzerá ideálny život? Pomôžu k tomu aj odpovede na tri otázky, ktoré si uvedieme neskôr.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že sa o svojej budúcnosti musíme rozhodnúť my sami. My sa musíme rozhodnúť, čo v živote chceme, inak o tom začnú rozhodovať vonkajšie prvky, vrátane rodičov, učiteľov, zamestnávateľov, partnerov a podobne.

Ak sa nerozhodneme o svojej budúcnosti sami, budeme v problémoch. Cestu, ktorú musíme nasledovať, musí vytvoriť naša vízia. Vízia by mala byť pre nás všetkým. Mala by byť mapou, cieľom, ale aj dôvodom, prečo chcem žiť tak, ako sme sa rozhodli.

Na jej vytvorenie musíme v prvom rade poznať sami seba. Kto sme? Aké sú naše hodnoty? Aké sú naše silné stránky? Čo nás motivuje? Čo by sme robili, ak by sme mali poslední tri hodiny života? O čom snívame? Aký rozdiel vo svete chceme urobiť?

Bez odpovedí na tieto otázky nikdy nebudete mať dobrú predstavu o tom, ako by mal vyzerať váš ideálny život. Sú to však aj tri ďalšie otázky, ktoré vám pomôžu výrazne ujasniť si vlastnú víziu:

1. Akú činnosť vykonávame s vášňou?
2. V akej činnosti sme skutočne dobrí?
3. Akou činnosťou prispievame spoločnosti?

Ak nájdeme činnosť, ktorú by sme robili radi, v ktorej by sme boli skutočne dobrí a ktorou by sme pomáhali druhým, našli by sme niečo, čo by nám pomohlo jasne vykryštalizovať víziu nášho života. Činnosť, okolo ktorej ju treba vystavať.

Ak by tá činnosť spĺňala všetky tri body, s trochou tvrdej práce a odhodlania by nám priniesla aj peniaze. Potom by sme mohli žiť život, aký by sme chceli. Zarábali by sme činnosťou, ktorá nás baví, ktorá nám ide od ruky a ktorá je dobrá aj pre spoločnosť.

zdroj: The Art Of Life

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist