Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Nevyhnutné kroky k úspešnému tréningu

Chcete vedieť, aké sú nevyhnutné kroky k tomu, aby ste schudli alebo vybudovali svalovú hmotu? Iste, že chcete. Každý to chce a napriek tomu je to v týchto dňoch stále len o tom, že musíte jednoducho cvičiť, cvičiť a cvičiť. Čo však stojí za úspešným tréningom?

V súčasnosti sa venuje tréningu veľká pozornosť tréningu a hoci to nie je nič zlé, do úzadia sa vďaka tomu dostávajú iné dôležité aspekty. Nehovoríme o výžive, nehovoríme o suplementoch. O tých sa aj začiatočník dočíta veľa. Dočítajú sa však aj o tom, ako má vyzerať úspešný tréning mimo cvikov, sérií, opakovaní a váh?

Každý tréning by mal pozostávať z nasledujúcich krokov:

1. ZAHRIATIE
Ako prvá vec, ktorú po vstupe do posilňovne musíte urobiť, je zahriať sa. Mali by ste telo pripraviť na tvrdú záťaž, s ktorou prídete v hlavnej časti tréningu. Na zahriatie nepoužívajte žiadne intenzívne techniky, pretože by ste sa mohli unaviť skôr, ako chytíte do rúk činky. Najlepšie je vybrať si nejaký kardio stroj a zľahka si na ňom zacvičiť 5 až 10 minút.

2. STREČING
Keď už ste zahriaty, mali by ste vypiť pohár vody a absolvovať krátky strečing. Vďaka nemu do tela dostanete kyslík, a tak budete mať o čosi viac energie v silovom tréningu. Nemali by ste ho však robiť viac ako 5 až 10 minút. Po strečingu sa tiež napite.

3. TRÉNING S ČINKAMI
Silový tréning nemusí byť dlhá, ale nemôže byť ani krátky. Ak je pridlhý, môžete byť výrazne unavení a ťažšie sa z neho budete zotavovať. Ak je prikrátky, potom neprepracujete svaly dostatočne, aby ste vyprodukovali požadované výsledky. Optimálne by ste mali cvičiť aspoň 40 minút a nie viac ako hodinu, prípadne hodinu a štvrť. Medzi sériami nemusíte odpočívať dlhšie ako 1 minútu, ale keď cvičíte tvrdo, nemusíte sa báť ani dlhších prestávok. Takisto, ak cvičíte viac partií behom jednej tréningovej jednotky, po každej si doprajte oddych 3-5 minút. Nezabudnite ani na dostatočný príjem tekutín.

4. STREČING
Ako náhle skončíte so silovým tréningom, ešte nie je čas odísť do sprchy. Ešte raz musíte absolvovať strečing, čím uvoľníte svoje telo a umožníte mu lepšie a rýchlejšie regenerovať. Strečing pomáha aj regulovať tok krvi a predchádza svalovým kŕčom, ktoré sa môžu vyskytovať ako vedľajší účinok intenzívneho cvičenia.

5. POTRÉNINGOVÁ SUPLEMENTÁCIA
Keď už máte za sebou tréning i záverečný strečing, ešte vás jeden dôležitý krok čaká – potréningový príjem sacharidov a bielkovín, ktoré sú potrebné na regeneráciu tela po námahe, ktoré absolvovalo. Potrebujete doplniť energiu, prijať tekutiny a potrebné živiny. Vtedy sa hodí osvedčený proteínový nápoj, ktorý obsahuje aj jednoduché sacharidy. O zhruba hodinu treba živiny doplniť aj jedlom bohatým na bielkoviny.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist