Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Päť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životom

Máte niekedy pocit, že ste pasažierom svojho života? Mesiace plynú, čas ubieha a vy nemáte pocit naplnenia. Je čas, aby ste začali rešpektovať sami seba. Získajte kontrolu nad svojím životom skôr, ako už bude neskoro.

Ak nie ste spokojní s vašou prácou, môžete to zmeniť. Ak nie ste spokojní s vašim vzťahom, môžete to zmeniť. Ak nie ste spokojní s vašou postavou, môžete to zmeniť. Zmeniť môžete mnoho vecí vo vašom živote. Stačí sa len trochu snažiť a chopiť sa kormidla. Týchto päť tipov vám s tým pomôže:

1. Získajte prácu, ktorú si zaslúžite
V práci trávite významnú časť života, tak prečo by ste mali chodiť do takej, v ktorej ste nešťastní? Ak máte iné možnosti, využite ich. Nájdite si lepšie zamestnanie. Ak vám padla do oka pracovná pozícia, na ktorú vám chýba kvalifikácia, popracujte na sebe. Ak chcete byť sami sebe pánom, skúste si premyslieť, či neexistuje zručnosť, ktorú by ste mohli pretaviť na živnosť alebo podnikanie.

2. Spochybňujte svoj vzťah i sami seba
Ste v nešťastnom partnerskom vzťahu? Necení si vás váš partner? Je čas čeliť týmto otázkam. Spoločne sa porozprávajte. Ak je váš partner ochotný pracovať na vzťahu, snažte sa ho spoločne vylepšiť. Vypočujte si, v čom by ste aj vy mohli byť lepší. Ak to nepôjde, je čas pohnúť sa ďalej. Nevzdávajte to však ihneď.

3. Prehodnoťte si okruh svojich priateľov
Možno to znie kruto, ale priatelia, ktorí majú na váš život negatívny vplyv, by nemali byť osobami, s ktorými by ste mali tráviť čas. Pozrite sa na svojich priateľov a ak nájdete takých, ktorí vás držia ako kotva, potom je čas sa s nimi rozlúčiť. Na druhú stranu, ak vás niekto posúva vpred, mali by ste si ho viac ceniť.

4. Osvojte si zdravý životný štýl
Vyjdite zo zóny pohodlia a začnite pravidelne cvičiť. Cvičte aspoň štyrikrát týždenne minimálne 30 minút. Športujte, chodievajte na prechádzky. Skrátka, zvýšte svoju fyzickú aktivitu. Taktiež sa pozrite na jedlá, ktoré jete. Nezdravé nahraďte zdravými. Nezabúdajte na zeleninu a ovocie. Fast food môže byť občas fajn voľba, ale nerobte z toho frekventovaný zvyk. Stravujte sa zdravo, žite zdravo. Budete sa lepšie cítiť, budete lepšie vyzerať a budete mať viac energie na vedenie svojho nového života.

5. Buďte k sebe dobrí
Občas je dobre pozrieť sa na seba aj kriticky, ale nemôžete to robiť neustále a nemôžete to robiť vo veľkej miere. Každý človek robí chyby, ale minulosť by mala zostať minulosťou. Neznižujte si sebadôveru. Keď sa budete cítiť smutne alebo neisto, spomeňte si na svoje úspechy. Urobte si zoznam toho, za čo ste vďační. Jednoducho, buďte sami sebe oporou.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist