Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako prečítať 50 a viac kníh za jeden rok? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako prečítať 50 a viac kníh za jeden rok?

Čítanie kníh je pre osobný rast dôležité a čitateľovi prináša aj iné benefity. Mnoho ľudí berie za úspech, keď si vôbec nejakú knihu prečíta. Niekto si dá za cieľ prečítať jednu knihu za mesiac, niekto za týždeň. Ak by ste aj vy chceli zvládnuť prečítať viac ako 50 kníh ročne, potom si zoberte k srdcu nasledujúce tipy.

1. Naučte sa čítať rýchlejšie - veľkým pomocníkom v tomto smere je rýchlosť čítania. Čím je vyššia, tým viac kníh ste za rovnaký čas schopní prečítať. Naučte sa preto techniky, ktoré urýchľujú čítanie efektívne. Nesnažte sa len tak sadnúť ku knihe a čítať rýchlo bez toho, aby ste z toho čítania aj niečo mali. Dôležité je tiež cibriť koncentráciu. Pomocníkom je už len jednoduchý ukazovák, ktorý vám ukazuje slová, ktoré prichádzajú na rad.

2. Vždy čítajte len jednu knihu - niektorí ľudia rozčítajú naraz viac kníh a potom majú problém ich dočítať. Zaviažte sa k tomu, že ďalšiu knihu začnete čítať až potom, čo dočítate tú rozčítanú. Lepšie sa budete na čítanie koncentrovať, viac si z knihy zoberiete a nebudú vám v mysli vznikať mentálne bloky. Ak nejakú knihu považujete za zlú, buď ju dočítajte alebo sa jej zbavte. Nenechávajte ju však rozčítanú s tým, že „však sa k nej ešte vrátim.“

3. Lepšie využívajte svoj čas - ak vzniknú cez deň obdobia, keď nemáte nič na práci, majte vždy po ruke knihu a prečítajte si z nej. Aj keď na to máte len desať minút, pár stránok prečítate. Takisto sa snažte vo vašom voľnom čase obmedziť internet a televíziu. Venujte tento čas radšej čítaniu, ktoré vám toho dá viac.

4. Veďte si evidenciu, tvorte zoznam - vytvorte si evidenciu prečítaných kníh a zapisujte si do nej hlavné myšlienky. Tiež môžete pridať svoje hodnotenie alebo krátku recenziu. Zapisujte si aj deň, v ktorý ste začali čítať a deň, v ktorý ste knihu dočítali. Bude vás to o niečo viac motivovať a možno sa to zíde aj v budúcnosti. Ak natrafíte na zaujímavé knihy, zapíšte si ich do oddeleného zoznamu kníh, ktoré by ste si chceli v budúcnosti prečítať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist