Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prečo by ste mali začať piť vodu s citrónom? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Prečo by ste mali začať piť vodu s citrónom?

Voda s citrónom je bez kalórií, ale chutí lepšie ako čistá voda. Odporúča sa piť aspoň raz denne, pretože je kvalitným zdrojom antioxidantov a vitamínu C. V tomto článku si uvedieme dôvody, prečo sa piť citrónovú vodu raz alebo dvakrát denne skutočne vyplatí.

1. Je výborná pre pálenie tukov

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia začínajú piť vodu s citrónom je fakt, že pomáha urýchliť spaľovanie tukov a chudnutie. Mnohí ľudia verili, že ide len o mýtus, no už je tento vplyv potvrdený aj odborníkmi. Dokonca redukuje hlad.

2. Pomáha vášmu žalúdku

Keď je citrón zmiešaný s teplejšou vodou, dokáže pomôcť pri mnohých problémoch s trávením, vrátane pálenia záhy, žalúdočnej nevoľnosti, nadúvania či parazitov. Pravidelný príjem citrónovej vody sa z čriev efektívnejšie dostávajú preč odpadné látky a prečisťujú sa. Dokonca rieši zápchu, štikútku, obmedzuje tvorenie hlienov a pomáha zlepšovať funkciu pečene.

3. Prospieva pokožke

Toto poteší hlavne ženy, no je preukázané, že citrón môže liečiť problémy týkajúce sa pokožky. Vďaka svojmu zloženiu podporuje vaši krásu, dodáva pokožke mladší vzhľad a vaša tvár sa stane žiarivejšia. Denná konzumácia citrónovej vody v tomto ohľade môže znamenať významnú zmenu k lepšiemu. Funguje totiž ako spomaľovať starnutia, ktorý bojuje proti vráskam a čiernym bodkám na tvári.

4. Prospieva srdcovocievnemu zdraviu

Ľudia so srdcovocievnymi problémami sa potešia, pretože citrónová voda kontroluje vysoký krvný tlak, redukuje závrate a poskytuje uvoľnenie mysli i telu. Takisto redukuje stres a depresie. Prečisťuje dokonca aj cievy.

5. Pomáha pri ústnej starostlivosti

Voda s citrónom sa využíva aj pri starostlivosti o zuby a dokonca, ak je aplikovaná na zub s bolesťou, dokáže ju obmedziť. Masáž ďasien citrónovou vodou bráni ich krvácaniu a pitie jej vody tiež rieši problém so zápachom z úst. Pomáha aj hrdlu, keďže bojuje proti baktériám a infekciám. Ako úľava funguje spolu s cesnakom aj pri bolestiach hrdla.

6. Bojuje proti horúčke, reume a problémom s dýchaním

Citrónová voda môže pomôcť redukovať zvýšenú teplotu a pomáha uľaviť aj ľuďom, ktorých trápi nádcha či chrípka. Takisto asistuje pri liečení problémov s dýchaním a pomáha ľuďom s astmou. Pozitívom je aj pre ľudí s artritídou a reumatickými komplikáciami a pomáha odplavovať z teľa toxíny.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist