Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Štyri tipy pre prácu z pohodlia vášho domova | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Štyri tipy pre prácu z pohodlia vášho domova

Väčšina z nás strávi prevažnú časť svojho profesionálneho života v budove svojho zamestnávateľa. V čoraz väčšej miere sa však na prácu využíva aj vlastná domácnosť, ktorá pracovníkovi umožňuje väčšiu flexibilitu. Nie všetko je však také ružové.

Kým práca z domova znie ako skvelá vec, môže sa rozvinúť v neproduktívnu katastrofu. Aby ste tomu zabránili, mali by ste si k srdcu zobrať nasledujúce štyri tipy:

1. Fyzicky oddeľte svoju prácu od domáceho života
Je potrebné vytvoriť si hranicu medzi pracovným a súkromným životom. Najlepšie to urobíte tak, ak budete mať pre prácu vyhradenú špeciálnu miestnosť. Nie každý má však priestor pre pracovňu. Vtedy je treba nájsť miesto, kde budete mať po ruke všetky pracovné nástroje a dokumenty a zároveň znížite riziko rozptýlení. Tohto miesta sa potom držte.

2. Buďte neoblomní
Keď pracujete doma, ľudia budú mať na vás požiadavky, ktoré vás budú mimoriadne rozptyľovať. Niektorí ľudia totiž nevedia pochopiť, že hoci ste fyzicky doma, v skutočnosti ste v práci. Potrebujete pracovať a nie riešiť žiadosti známych. Nebojte sa povedať „nie“. Vytvoríte tým hranice a naučíte ostatných nezneužívať váš produktívny čas.

3. Držte sa svojho rozvrhu
Pracovníci v domácom prostredí majú problém s koncentráciou a podnikatelia zase často pracujú od rána do večera. Preto je potrebné si urobiť pracovný rozvrh a držať sa ho. Pracujte každý deň v rovnakých hodinách a končíte vždy v rovnaký čas. To vás bude motivovať aj k tomu, aby ste robotu neodkladali s tým, že do konca dňa je ešte dosť času. Nepracujte do konca dňa, pracujte do konca pracovného času.

4. Spájajte sa s inými ľuďmi
Výsledkom dlhodobej práce z domova je často sociálna izolácia. Časom vám kontakt môže chýbať natoľko, že sa u vás budú rodiť negatívne a niekedy až deštrukčné myšlienky. Preto nezabúdajte na svojich priateľov, pravidelne s nimi choďte na stretnutia. A pokiaľ ide o pracovné kontakty, snažte sa viac využívať telefón ako e-mail. Aj to málo pomôže.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist