Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Tipy, ktoré vám pomôžu vylepšiť vašu finančnú situáciu

Máte problém finančne vyžiť? Žijete od výplate k výplate? Chcete si zlepšiť svoju finančnú situáciu? Potom ste na správnej adrese. Pomôcť by vám mohlo nasledujúcich sedem tipov.

1. Nakupovanie na internete – nákupom na internete môžete často ušetriť nemalú sumu peňazí. Produkty tam bývajú lacnejšie aj so započítaním poštovného. Navyše, existujú web stránky, na ktorých si môžete porovnávať ceny výrobkov a nakúpiť ich tak za menej.

2. Refinancovanie – ak vám dáva zabrať vaša hypotéka alebo lízing na auto, možno by ste mohli zvážiť možnosť refinancovania. Zoberiete si teda pôžičku, aby ste splatili pôžičku. Nová pritom môže mať výhodnejší úrok a menej zaťažujúce splátky.

3. Nakupovanie z druhej ruky – nie je nič zlé, keď si kúpite nejaké veci cez inzerát alebo v bazáre. Často môžete kúpiť kvalitný produkt v dobrom stave za nízku cenu. Ak potrebujete nový počítač, existujú obchody, kde si môžete podstatne lacnejšie kúpiť výkonný model, ktorý vyradila nejaká spoločnosť.

4. Ďalší zdroj príjmov – nikto by určite neohrnul nosom nad vyšším príjmom peňazí. Ak nevidíte perspektívu v zmene zamestnania, skúste k nemu aspoň pričleniť nejaký ďalší zdroj príjmov. Skúsiť môžete aj prácu na doma, prípadne, ak si viac veríte, využiť nejakú svoju zručnosť a založiť si živnosť.

5. Vytvorenie rezervného fondu – ak ho nemáte, pravdepodobne to vašu aktuálnu krízu nevyrieši, ale do budúcna je dobré mať nejaký rezervný fond. Snažte sa určitú časť peňazí odkladať na horšie časy. Cieľom by mala byť suma, ktorá by umožnila pokryť výdavky na tri až šesť mesiacov.

6. Prehodnotenie opakujúcich sa výdavkov – často o opakujúcich sa výdavkoch, ako sú účty za televíziu, telefón, internet ani neuvažujeme. Aj na nich však môžete ušetriť. Pozrite sa, či neexistujú lacnejšie alternatívy.

7. Monitorovanie výdavkov a rozpočtovanie – zaznamenávajte si svoje výdavky, tvorte si rozpočet. Takto budete mať lepšiu kontrolu nad svojim financiami a uvidíte, kde by ste mohli byť finančne disciplinovanejší. Snažte sa tvoriť prebytok a odkladajte si ho na horšie časy.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist