Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ďalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať

Pred nedávnom sme vám priniesli 7 praktických a jednoduchých tipov, ktoré vás dokážu motivovať k aktivite. Ak vám nestačili, potom vám v nadväznosti na daný článok prinášame ďalšiu sedmičku.1. Pretvarujte sa - ak sa necítite motivovane ani entuziasticky, tak sa jednoducho len pretvarujte, že sa tak cítite. Nakoniec sa tak nabudíte a rozbehnete. Už o pár minút sa budete opäť cítiť plní motivácie.

2. Urobte niečo malé - stačí, keď si len upracete svoj pracovný stôl. Keď skončíte s takouto malou úlohou, budete sa cítiť dobre, budete viac v strehu a koncentrovaní. Budete pripravení isť na ďalšiu úlohu. Začnete opäť cítiť príchod motivácie.

3. Porovnávajte sa so sebou - neporovnávajte sa s inými, ale sami so sebou. Porovnávajte svoje súčasné výsledky s tými minulými. Snažte sa ich prekonávať, aby ste sa stále zlepšovali. Nenechajte sa odradiť ľuďmi, ktorí sú úspešnejší a lepší. Vždy sa niekto taký nájde. Preto sa koncentruje len na seba.

4. Spomeňte si na svoje úspechy - zahreje vás to na srdci a povzbudí do ďalšej činnosti. Ešte mocnejšie je, keď si svoje úspechy napíšete na papier a spomeniete si na to, aké dobré pocity to boli, keď ste ich dosiahli. A budete ochotnejší dať sa na cestu za ďalšími úspechmi.

5. Obmedzte televíziu - ak sledujete príliš veľa televízie, môže mať na vás negatívne dopady. Spohodlniete, uspokojíte sa, ale nebudete žiť reálny život. Nesledujte seriál o tvrdo pracujúcich, buďte jedným z nich.

6. Počúvajte hudbu - vybudujte si knižnicu pesničiek, ktoré vás motivujú a povzbudzujú. Pre niekoho pôjde o energetické pesničky, niekomu viac vyhovujú pokojnejšie. Hudba môže mať na výkonnosť a motiváciu prekvapivo pozitívny vplyv.

7. Dohodnite sa sami so sebou - aby ste sa pustili rýchlo do práce, môžete sa sami so sebou dohodnúť. Ako? Jednoducho sa niečím odmeníte za vykonanú prácu. Ale musíte ju najskôr naozaj splniť. Buďte v tomto systéme disciplinovaní a nakoniec sa môže stať pre vás užitočným nástrojom pre situácie, v ktorých nebudete cítiť motiváciu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist