Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Zdravý život je základom pre úspešný život

Zdravie nie je vecou, ktorú by mnoho ľudí dostatočne často oceňovalo. Na um ľuďom príde najmä vtedy, keď ich postihne choroba. Až vtedy si uvedomia, aké je zdravie cenné. Bez neho by sme nemohli žiť úspešný život.

Mnoho ľudí chce dosahovať vo svojom živote úspechy – duševné i materiálne. Chcú byť šťastní, chcú byť milovaní, chcú byť bohatí, mať veľa peňazí, luxusné auto a významné postavenie. Mnohí však zabúdajú na to, že základom akéhokoľvek úspechu je zdravie.

Bez dobrého zdravia by bolo takmer nemožné dosahovať dlhodobé úspechy. Preto netreba zdravie obetovať na úkor kariérneho rastu alebo podnikania. Treba ho v prioritách vždy klásť na prvé miesto. Ak máte život zdravý, potom ho môžete mať aj úspešný.

Mali by ste teda klásť dôraz na to, aby ste sa starali o svoje mentálne, fyzické, emocionálne i duchovné zdravie tak veľmi, ako sa staráte o svoju kariéru a majetky.

Je veľmi zložité dosahovať úspechy v profesionálnom živote, ak ten súkromný nie je v poriadku. Ak nemáte stanovené jasné základné hodnoty, ak nemáte pohodu vo vzťahoch a ak vás trápia bolesti alebo choroby, potom budete omnoho ťažšie dosahovať úspech v práci.

Naopak, ak budete zdraví vo všetkých štyroch ohľadoch, budete mať dostatok zdravia a energie na to, aby ste boli produktívni, aby ste boli vo svojej snahe konzistentní. Ak budete mať v poriadku vzťahy a osobný život, ak budete pozitívne naladení, budete sa ľahšie koncentrovať na prácu a taktiež narastie vaša produktivita.

V zdravom živote dbáte na svoju rodinu, na svoje vzťahy. V zdravom živote dbáte aj ba seba, snažíte sa upevňovať fyzické zdravie cvičením, správnou výživou, dostatočným oddychom. Pravidelný relax pomôže aj vášmu mentálnemu zdraviu. Preto by ste nemali pracovať do rána do ráno a aspoň jeden dni v týždni úplne vypnúť. Preto by ste si mali raz za niekoľko mesiacov zobrať dovolenku.

Možno si myslíte, že všetky tie aktivity odoberú čas potrebný na prácu, ale viac vám ho uberie choroba alebo vyhorenie. Možno to znie ako samozrejmosť, ale i tak je dôležité mnohým ľudom pripomenúť, že zdravie máme len jedno a že si jeho cenu uvedomíme často až vtedy, keď je neskoro.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist