Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Osem tajomstiev ľudí s pevným zdravím

Možno aj vy poznáte osoby, ktoré nikdy nevidíte choré. Existuje veľa ľudí, ktorí sú chorí len výnimočne. Aké je ich tajomstvo? Čo robia správne, aby zostali neustále zdraví? Prinášame vám niekoľko osvedčených trikov.

Ak aj vy chcete mať pevné zdravie, mali by ste si osvojiť týchto osem „tajomstiev“:

1. Pravidelne cvičte - pravidelný pohyb a cvičenie majú pozitívny vplyv na imunitný systém a pomáhajú znižovať najmä riziko ochorení dýchacích ciest. Cvičiť by ste mali aspoň tri až štyrikrát týždenne.

2. Prijímajte dostatok vitamínu C - vitamín C má preukázané účinky na posilňovanie imunitného systému a pomáha redukovať pravdepodobnosť nádchy či chrípky. Preto by ste mali jesť každý deň dostatok ovocia a zeleniny, ktoré ho obsahujú.

3. Doprajte si kvalitný spánok - počas spánku sa telo regeneruje, a preto je potrebné mu dať dostatok času na to, aby odviedlo svoju prácu. Optimom je sedem až osem hodín nepretržitého spánku denne.

4. Dodržujte hygienu - pravidelne si umývajte ruky, na ktoré sa zachytáva najviac baktérií. Ak vás svrbia oči a nemôžete si umyť ruky, prejdi si ich kĺbmi prstov, na ktorých sa zachytáva menej baktérií ako na končekoch prstov. Keď niekto pri vás kýchne, snažte sa to nevdýchnuť.

5. Vyhýbajte sa hromadnej doprave - ak sa dá, pri cestovaní do práce alebo školy, sa vyhýbajte verejnej hromadnej doprave, v ktorej sa veľmi ľahko prenášajú vírusy. Ak sa dá, uprednostnite vlastné auto, prípadne bicykel, ktorý vám tiež pomôže so spevňovaním zdravia.

6. Myslíte pozitívne - myslíte pozitívne a nikdy si nenahovárajte, že v určitom čase roka zakaždým ochoriete.

7. Naučte sa zvládať stres - stres oslabuje imunitný systém, a tak je najlepšie sa mu vyhnúť. Vaším cieľom je zvládať stres zdravým spôsobom – cvičením, meditáciou, počúvaním hudby, venovaním sa zábavným koníčkom.

8. Naučte sa, kedy zvoľniť - ak cítite, že niečo na vás lezie, snažte sa chorobe zabrániť hneď v jej zárodku. Snažte sa vtedy netrénovať, dostatočne sa vyspať a nevystavovať sa stresu. Nerobte nič, čo by chorobu podporilo.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist