Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Inteligentný optimista v tomto svete vyhráva. Ako sa ním stať? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Inteligentný optimista v tomto svete vyhráva. Ako sa ním stať?

Realita súčasného sveta poskytuje na pohľad len malý priestor pre optimizmus a čoraz viac ľudí trpí depresiami. Je tu však nádej. Podľa francúzskych psychológov súčasná doba praje tzv. inteligentným optimistom.

Takýto optimista nepopiera realitu dnešného sveta, ale radšej sa zameriava na to, aby zistil, ako budovať život tak, aby sa vyhol rôznym komplikáciám. Podľa psychológa Martina Seligmana sa inteligentný optimizmus dá naučiť. Stačí dodržiavať tieto kroky:

1. Zamerajte sa na to, čo môžete mať pod kontrolou
Nenechajte sa uniesť situáciami, ktoré nemôžete zmeniť. Nemôžete zmeniť globálne otepľovanie, ale môžete znížiť svoju konzumáciu energií. Nemôžete zabrániť znižovaniu stavov vo vašej firme, ale môžete sa rozvinúť v pracovníka s nenahraditeľnými schopnosťami.

2. Pozri sa na udalosť inými očami ako očami obete
Vždy sa dá na jednu situáciu pozerať odlišnými očami. Zrušenie letu, pre ktoré zmeškáte významnú udalosť nebolo plánované, aby vás dostalo. Jednoducho len z nejakých dôvodov nastalo.

3. Premýšľajte „dostatočne“
Keď sa koncentrujeme na to, čo nemáme, ujdú nám všetky tie veci, ktoré máme. Pravdou je, že ak čítate tento článok, tak máte dostatočne veľa elektrickej energie, dostatočne veľa výkonu počítača. Máte dostatočne veľa inteligencie a máte aj dostatočne veľa času.

4. Kultivujte si optimistické odpovede
Nikdy nevyrastiete v optimistu, ak sa nebudete o svoj optimizmus starať. Všetci máme dni, kedy negativita vyhrá. Niekedy je dobré sa nechať takto uzemniť. Len sa uistite, že sa od toho odrazíte a budete každý ďalší deň kultivovať svoj optimizmus. Hovorte pozitívne, myslíte pozitívne. Každá prekážka sa dá zdolať.

5. Pamätajte na silu generácií
Deti rodičov trpiacimi depresiami sú samé náchylnejšie na rozvoj depresie. Deti optimistov majú tendenciu stať sa optimistami. Čo chcete preniesť na vaše pokolenie? Chcete byť negatívnym rodičom, ktorý vychová negatívne zmýšľajúce deti?

zdroj: CEO Refresher

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist