Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Chyby, ktoré robíte v práci a možno si to ani neuvedomujete | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Chyby, ktoré robíte v práci a možno si to ani neuvedomujete

Môžete sa v práci zašívať a snívať o povýšení, ale ak myslíte na pracovný úspech, potom je jedinou cestou snažiť sa, podávať dobré výkony a vyhýbať sa vo svojom správaní chybám, ktoré si ani neuvedomujete.

Ak chcete zlepšiť svoje šance na pracovný úspech, vyvarujte sa nasledujúcim prešľapom:

1. Ste až príliš kritickí
Je omnoho ľahšie byť niekym, kto kritizuje, sťažuje sa alebo myslí negatívne. Negatívni ľudia však druhých odpudzujú. Skúste myslieť o niečo pozitívnejšie a namiesto sťažností sa zamerajte na oceňovanie úsilia vašich kolegov. Venujte im sem-tam kompliment. Vyhnite sa klebetám a chovajte sa vyzretejšie. Podľa jedného výskumu majú pozitívni ľudia o 25 % vyššiu pracovnú výkonnosť.

2. Vždy chcete, aby bolo po vašom
Keď ste v niečom úspešní, máte prirodzenú tendenciu si myslieť, že všetko, čo sa bude robiť vašim spôsobom, dopadne tiež úspešne. Nie je zlé veriť si, ale nemali by ste vždy trvať na tom, aby bolo po vašom. Ak aj nebude a projekt neuspeje, získate aj tak bod za návrh. Ak však chcete byť dobrým manažérom, kolegom či lídrom, tak musíte nechať aj druhých, aby sa rozvíjali a inak, ako vlastným myslením a tvorivosťou to nedosiahnu.

3. Beriete všetko uznanie na seba
Keď urobí váš tím chybu, poviete, že je to chyba celého tímu. Keď však tím uspeje a vy ste urobili niečo kľúčové, často hovoríte, že je úspech len vašou zásluhou. A takto by ste to brať nemali. Vy musíte zodpovednosť za chyby i úspechy rozdeľovať medzi celý tím. Kolegovia budú cítiť vďačnosť a budete mať s nimi lepší vzťah. V budúcnosti vám budú možno ochotnejší pomôcť.

4. Bránite sa zmenám
Zmeny sú nevyhnutné a časom prídu. Nie každý je s nimi zmierený, čo vedie k sťažovaniu sa a negatívnym myšlienkam. Vy by ste mali byť človekom, ktorý zmeny akceptuje ako súčasť života a naučí sa pracovať v novom prostredí, pod novou metodikou, s novými nástrojmi. Kto sa neprispôsobí novým podmienkam, nemá priestor na veľký úspech.

5. Vaše pracovisko beriete príliš neformálne
V súčasnosti je trendom hlave technologických firiem robiť pracovisko čo možno najzábavnejším. Vy si však musíte uvedomiť, že vaše pracovisko nie je váš domov a vaši kolegovia nie sú vaša rodina. Ste tam a ste medzi nimi preto, aby ste podávali určité výkony, za ktoré dostanete finančnú odmenu. Preto je lepšie chovať sa profesionálne, slušne a ohľaduplne.

6. Podceňujete vzťah k šéfovi
Vidíte kolegu, ktorý chodí za šéfom, prehodí s ním pár slov a podá mu kávu? Beriete to za vtieranie? Potom robíte chybu. Vzťah s nadriadeným by ste mali kultivovať. Nemusíte to robiť nasilu a intenzívne, ale sem-tam nezaškodí nejaký kompliment alebo otázka, či niečo nepotrebuje. Napríklad tú spomínanú kávu. Vzťahy v práci sú kľúčové a do budúcna vám takýto vzťah môže priniesť veľa.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist