Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako splniť úlohu, ktorú sa vám nechce robiť?

Niektoré úlohy vo vašej práci, ale aj v domácnosti, vám idú od ruku. Sú však aj také, ktoré neznášate. Také, ktoré sa vám vykonávať nechce. Ako si s nimi poradiť, aby vám neznižovali náladu a nespôsobovali odkladanie povinností?

Keď najbližšie narazíte na podobnú úlohu, skúste si spomenúť na tieto tri možnosti jej riešenia:

1. Zbavte sa jej
Ak je pre vás vykonávanie úlohy skutočne zlé, tak sa jej v prípade možnosti zbavte. Rozhodnite sa, že ju urobiť nemusíte a neurobte ju. Ale len v prípade, ak v skutočnosti nejde o dôležitú úlohu. Alebo, ak môžete, delegujte ju na niekoho iného, kto ju urobí za vás. Ak je úloha dôležitá a nechcete ju nikomu posunúť alebo ju nechce nikto urobiť, potom máte ďalšie dve možnosti.

2. Spríjemníte si jej vykonávanie
Nájdite spôsob, ako si úlohu spríjemniť. Je ťažké z takýchto úloh urobiť niečo zábavné, ale skúste si z nich urobiť výzvu. Stanovte si čas a dajte si pretek – ak úlohu splníte pred jeho vyčerpaním, potom ste víťazom. Alebo si pustite hudbu, ktorá vás nabudí. Prípadne si úlohu rozkúskujte a po každom dovŕšenom kroku sa odmeňte.

3. Akceptujte ju a urobte ju
Na koniec zostáva ešte jedna priamočiara možnosť – akceptujte úlohu takú, aká je, a urobte je aj napriek tomu. Ak sa jej nemôžete zbaviť, ak si ju nemôžete alebo nechcete spríjemniť, jednoducho sa do nej pusťte. Buďte rozhodný, povedzte si, že ju splníte a pustite sa do práce. Po chvíľke sa možno dostanete do takej zóny, že po splnení úlohy budete prekvapení, aká bola nakoniec ľahká. Pomôže vám to zároveň upevňovať sebadisciplínu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist