Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
5 zvykov, ktoré vás držia ďaleko od úspechu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

5 zvykov, ktoré vás držia ďaleko od úspechu

Sú zvyky, ktoré vás k vašim cieľom približujú, no sú aj také, ktoré vás od nich udržiavajú v bezpečnej vzdialenosti. Ak chcete byť úspešní, musíte sa týchto zvykov zbaviť.

Aby ste vašu snahu splniť si sny dotiahli na vyššiu úroveň, napravte týchto päť vecí:

1. Nerešpektovanie budíka
Hneď na počiatku dňa môžete urobiť nedisciplinované zlé rozhodnutie, ktoré vás ovplyvní počas celého dňa – nerešpektovanie budíka. Ak máte vo zvyku budík po zvonení vypnúť a zostať ešte v posteli, nie len, že sa vám z nej neskôr bude ťažko vstávať, ale pripraví vás o čas a vašej mysli dovolí uvažovať lenivo aj v prístupe k neskoršej práci.

2. Nerozhodnosť
Vďaka nerozhodnosti sa nikdy nerozbehnete smerom k úspechu tak, ako by ste mali. Dosiahnutie nových úrovní si vyžaduje čas, energiu a prekonávanie dočasných porážok. Pokiaľ však nesmerujeme rozhodne k našim cieľom, úspech dosiahneme len ťažké. Ak chodíte sem a tam, nič nedosiahnete. Nerozhodnosť vás spomaľuje. Majte jasný cieľ, koncentrujte sa naň a rozhodujte sa tak, aby ste sa k nemu priblížili.

3. Prijímanie negatívnych informácií
Ak si nestanovíme hranice a budeme prijímať negatívne informácie od priateľov alebo z médií, môže to ovplyvniť náš prístup a vieru. A práve tie sú základnými kameňmi našich snov. Nenechajte negativizmus a vašich neprajníkov, aby narušili vaše sny.

4. Nesprávne myslenie
Henry Ford raz povedal, že či si myslíte, že to dokážete alebo že to nedokážete, v oboch prípadoch máte pravdu. Myslenie ovplyvňuje vás i vaše výsledky. Ak myslíte nesprávne, ovplyvní to aj váš prístup k plánovaniu a disciplíne. Buďte pozitívni a vycvičte si svoju myseľ, aby verila, že svoj cieľ dokážete splniť.

5. Veľa času venovaného nesprávnym veciam
Televízia, internet, diskotéky, bary, alkohol... Je mnoho aktivít, ktoré sú zlé, pokiaľ chcete byť úspešní. Nebudeme ich zakazovať úplne, v miere neuškodia a môžu byť nástrojom relaxu. Pri televízii sa dá vypnúť. Áno. Ak to však preháňate, strácate cenný čas. Tieto aktivity vám totiž neprinesú nič, čo by vám pomohlo dosiahnuť svoj cieľ.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist