Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Myšlienky vám bránia zaspať. Čo treba urobiť? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Myšlienky vám bránia zaspať. Čo treba urobiť?

Niekto dokáže zaľahnúť do postele, nechať mimo nej svoje starosti a rýchlo zaspať. Väčšina ľudí sa však s potulujúcimi sa myšlienkami vyrovnáva ťažko. Čo robiť, aby ste sa s nimi dokázali vyrovnať a v rámci možnosti sa dobre vyspali?

Nervozita, neistota, strach. To sú len tri z mnohých emócií, ktoré vzbudzujú naše myšlienky v čase, kedy by sme mali byť mentálne vyrovnaní a pripravení na spánok. Bojovať s nimi môžete takto:

1. Uvedomte si, že väčšinou preháňate
Neskorý večer a noc neponúkajú toľko rozptýlení, a tak sa naša myseľ môže poľahky vymknúť kontrole, ak si na to nedáme pozor. Dookola opakujeme rovnaké myšlienky, rovnaké obavy. Často si na druhý deň povzdychneme, ako sme preháňali. Preto by sme si mali aj večer uvedomiť, že naše obavy sú prehnané, niekedy až absurdné.

2. Zoberte do ruky pero a papier
Ak vás napadne nejaká myšlienka, riešenie, tak vám rýchlejšie zaspať pomôže, ak si to perom zapíšte na papier. Budete vedieť, že to máte zaznamenané a že môžete v pokoji zažmúriť oči. Dajte však pozor, aby to nebol mobil alebo tablet, pri ktorých ľahko zablúdite na sociálne siete a pripravíte si „podklady“ pre ďalší cyklus myšlienkových pochodov.

3. Zhlboka dýchajte
Keď si uvedomíte nelogickosť svojich myšlienkových pochodov a zbavíte sa myšlienok, na ktoré nechcete zabudnúť, potom by ste sa mali duševne pripraviť na spánok hlbokým dýchaním – predstavujte si niečo upokojujúce a 20-krát sa pomaly a zhlboka nadýchnite a pomaly vydýchnite. Je to lepšie, ako počítať ovečky.

4. Uistite sa, že všetko bude v poriadku
Uvedomte si, že premýšľanie nad problémom večer a v noci vám nepomôže. Spôsobí to len to, že budete nevyspatí a unavení. Že na budúci deň, keď by ste už aj mali riešiť dôležité záležitosti, nebudete mať dostatok energie. Ak sa naopak dobre vyspíte, budete svieži a aj vaše problémy sa vám budú riešiť ľahšie. Cez deň.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist