Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Aké lekcie úspechu nás učí Donald Trump?

Možno ho nemá veľa ľudí v láske, ale keď sa na neho pozrieme, uvedomíme si, že toho dosiahol skutočne veľa. Donald Trump sa stal úspešným podnikateľom, celebritou a napokon dosiahol vrchol aj v politike, keď sa stal prezidentom Spojených štátov amerických.

Aké lekcie by nás mohol naučiť?

1. Zamerajte sa na súčasnosť - minulosť sa už nedá zmeniť, ale dá sa z nej poučiť v našich súčasných i budúcich činoch. Budúcnosť je pred nami a treba ju v súčasnosti plánovať a robiť veci, ktoré nám ju zlepšujú. Treba myslieť na dnešok tak, aby sme boli dnes čo najproduktívnejší.

2. Myslíte vo veľkom - správny cieľ by mal byť dosiahnuteľný, ale mali by ste myslieť vo veľkom, aby ste mali pred sebou veľkú výzvu. Ak ju dosiahnete, zažijete obrovský úspech. Ak nie, stále vás bude hnať za hranice toho, čo by ste dosiahli, ak by ste mysleli skromne.

3. Urobte si z práce záľubu - bez vášne nemáte energiu a bez energie nebudete produktívni. Musíte si vyvinúť vášeň k prácu ktorú robíte, aby ste robili vec, ktorú máte radi. Inými slovami – urobte si z práce záľubu a užívajte si ju.

4. Zostávajte pozitívni - zmeny, prekážky a nejasná budúcnosť vzbudzujú u mnohých obavy, no neprikloňte sa k negatívnym pocitom. Namiesto toho myslíte pozitívne a robte veci, ktoré vám pomôžu zdolať prekážky a ovládnuť budúcnosť.

5. Zberajte skúsenosti - všade, kde sa dá, zbierajte poznatky vo forme skúseností. Máte šancu urobiť niečo nové, neznáme? Choďte do toho. Ak sa vám to podarí, získate úspech aj skúsenosti. Ak nie, stále získate aspoň skúsenosti do budúcnosti. Taktiež sa neustále učte zo skúseností iných, napríklad z kníh.

6. Nebojte sa zlyhania - niekedy musíte prehrať bitku, aby ste našli cestu za víťazstvom vo vojne. Nikdy by ste sa teda nemali báť zlyhania. Mnoho úspešných ľudí si prešlo zlyhaniami. Čo im dali? Naučili ich to, že vytrvalosť a tvrdá práca sa vyplácajú. Nemáte sa teda čoho báť. Aj zlyhanie má svoje plusy.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist