Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
10 vecí, ktoré musíte prestať robiť, aby ste boli šťastnejší | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

10 vecí, ktoré musíte prestať robiť, aby ste boli šťastnejší

Cítite, že by ste mohli byť šťastnejší, ako v skutočnosti ste? Niekedy k tomu netreba hľadať veci, ktoré by ste mali robiť, ale veci, ktoré by ste mali prestať robiť. A práve v tomto článku ich prinášame niekoľko.

Nasledujúce veci vás držia od toho, aby ste vo svojom živote dosiahli väčšie šťastie. Preto ich prestaňte robiť, ak chcete byť šťastnejší, energickejší a produktívnejší:

1. Štiepenie koncentrácie - koncentrujte sa na to, čo je v danom bode najpodstatnejšie. Nenechajte sa vyrušovať inými osobami, požiadavkami alebo neporiadkom v pracovni či na pracovnom stoje.

2. Prílišne analyzovanie vecí - ľudia strácajú cenný čas tým, že premýšľajú až príliš nad každou vecou, ktorá sa vyskytne v ich živote. Analyzujú komentár kolegu, textovú správu od priateľa, pohľad suseda a podobne.

3. Zlá vôľa - zabudnúť nemusíte, ale odpustiť môžete. Nedržte v sebe zlosť voči niekomu. Pocity zlosti, nenávisti, závisť sa nakopia a okrem toho, že vám nič nedajú, časom vás oberú o kus vášho šťastia.

4. Venovanie sa priateľom, ktorí z vás nemajú radosť - prehodnoťte svojich kamarátov a zamyslite sa, či majú úprimnú radosť z toho, že sa vám darí. Ak áno, ponechajte si ich. Ak žiarlia alebo o vás pochybujú, mali by ste sa s nimi rozlúčiť.

5. Snaha vyhovieť každému - neprikyvujte každému, lebo sa raz dostanete do bodu, kedy toho bude až príliš a bude to pre vás vyčerpávajúce. Ak chcete niekoho odmietnuť, tak ho odmietnite.

6. Negatívne myšlienky o sebe - negatívne myšlienky o samých sebe vám nedajú nič, len vás zdeptajú. Prestaňte s tým. Nebojte sa ani zmeny zabudnite na neopodstatnené obavy, ktoré vás držia vzadu.

7. Porovnávanie sa s inými - väčšinou sa porovnávame s nesprávnymi osobami, čo u nás vyvoláva negatívne pocity. Nevidíme však, čo sa skrýva v pozadí. Najlepšie je neporovnávať sa a koncentrovať na to, aby ste boli každý deň lepší.

8. Odkladanie vecí - najlepší spôsob, ako niečo urobiť, je neváhať a urobiť to hneď. Docielite tým aj to, že budete šťastnejší a úspešnejší.

9. Uspokojenie sa - ľudia, ktorí žijú naplnení život, sa snažia nestať na mieste a zlepšujú sa, dosahujú nové ciele. Neuspokojte sa a neuprednostnite pohodlie. Oberáte sa o šancu robiť pokroky.

10. Slabá viera vo svoje sny - niekedy si volíme bezpečnejšiu cestu alebo nemáme odvahu nasledovať svoje sny, pretože neveríme, že ich môžeme dosiahnuť. To v budúcnosti vyústi do toho, že budeme mať výčitky.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist