Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Chcete, aby vás mali ľudia radi? Tieto tipy vám pomôžu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Chcete, aby vás mali ľudia radi? Tieto tipy vám pomôžu

Niektorých ľudí majú ostatní radi, iných nie. Dôvodov je mnoho a sú také rozličné, že nestojí za to ich ani vymenovávať. Ak sa to týka aj vás, možno ste povedali alebo urobili niečo, čo ste nemali, prípadne ste ešte neprejavili to, čo sa vo vás skrýva.

Stále však máte šancu zvýšiť svoju popularitu a spôsobiť to, aby vás mali ostatní radi. Pomôcť vám môže aj týchto sedem rokmi overených tipov:

1. Často sa usmievajte - najjednoduchším nástrojom zvýšenia svojej obľúbenosti je neverbálny prejav. Na ulici stretávame veľa zamračených tvári, a tak máme tendenciu zbližovať sa s tými, ktorí sršia pozitívnou náladou. Usmievajte sa a zlepšíte náladu aj sebe.

2. Nekritizujte a nesťažujte sa - ani váš verbálny prejav by nemal vyvolávať u druhých negatívne pocity. A práve to robíte, ak sa neustále sťažujete, ak niečo kritizujete, ak niekoho ohovárate. Hľadajte vo veciach aj osobách pozitíva a hovorte o nich.

3. Pýtajte sa otázky - myslíte si, že keď o sebe budete rozprávať dobré veci, tak si tým zlepšíte svoj obraz u druhých? Mýlite sa. Viac si k sebe priviažete ľudí tým, že sa budete zaujímať o ich život.

4. Často hovorte krstné mená druhých - ak máte šancu, vyslovte v rozhovore meno danej osoby. Nič sa nepočúva lepšie, ako vlastné meno.

5. Neváhajte oceniť druhých - vyjadríte ocenenie druhých za to, čo dokázali. Nájdite vec, za ktorú im môžete venovať kompliment. Robte tak úprimne a nevtieravo. Zvýšite ich sebavedomie a budú sa radi cítiť vo vašej spoločnosti.

6. Konfrontáciu končite na pozitívnu nôtu - ak čelíte konfrontácii, snažte sa ju začať i ukončiť niečím pozitívnym. Aj keď ju tak nezačnete, uistite sa, že ju tak aspoň ukončíte. Ľudia si najlepšie pamätajú to posledné povedané.

7. Vyhýbajte sa hádkam - snažte sa vyhýbať hádkami. Nie je tajomstvom, že hádka nemá žiadneho víťaza, aj keď si to môže niekto myslieť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist