Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Osem výhod cvičenia, ktoré vás možno aj prekvapia | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Osem výhod cvičenia, ktoré vás možno aj prekvapia

Ak zvažujete začať s cvičením, tak vedzte, že nie je pozitívne len pre vaše zdravie alebo vzhľad tela. Cvičenie pre vás prináša aj mnoho iných výhod a my vám dnes prinášame prehľad ôsmych, ktoré vás možno aj prekvapia.

1. ZLEPŠUJE PRODUKTIVITU - mnoho úspešných ľudí má jedno spoločné – buď ráno alebo na obed sa venujú behaniu či inej forme cvičenia. Všetci sa zhodujú v tom, že im to pomáha s doplnením energie a zvýšením produktivity. Týka sa to najmä ľudí so sedavým zamestnaním.

2. ZLEPŠUJE KREATIVITU - jeden výskum prišiel na to, že keď docvičíte, zhruba dve hodiny je u vás zlepšená kreativita. Ak ste unavení z vašej roboty a potrebujete byť tvoriví, vyberte sa von, trochu si zabehajte a vráťte sa tvoriť.

3. PODPORUJE ENDORFÍNY - už veľmi dlho doktori odporúčajú ľudom s depresiami, aby mali aspoň 30 minút denne fyzickú aktivitu. Cvičenie totiž stimuluje endorfíny, ktoré sú zodpovedná za pocity šťastia a eufórie.

4. PODPORUJE PAMÄŤ - ak sa budete venovať cvičeniu aspoň 30 minút denne, potom vaše telo dokáže budovať nové mozgové bunky a ste hodiny po docvičení omnoho pozornejší. Cvičenie pozitívne vplýva na mozog, a tak sa budete rýchlejšie a efektívnejšie rozhodovať, ako aj si veci lepšie pamätať.

5. REDUKUJE STRES - posilňovanie dokáže zvýšiť kapacitu tela vyrovnávať sa s mentálnym napätím a celkovým stresom. Už mnoho výskumov potvrdilo, že cvičenia zlepšuje koncentráciu norepinefrínu, ktorý kontroluje odpoveď mozgu na stres.

6. OBMEDZUJE ZÁVISLOSTI - keď sa venujete aktivite, stimulujete chemikáliu nazvanú dopamín, ktorá spôsobuje, že sa budete cítiť šťastne a bezstarostne. Kto by sa tak nechcel cítiť stále? Preto tento efekt mnohí ľudia dosahujú alkoholom, jedlom alebo drogami. Rovnaký efekt však dosiahnete aj cvičením a to bez negatívnych účinkov.

7. ZVYŠUJE SEBADÔVERU - ľudia, ktorí pravidelne cvičia, sa cítia lepšie a sú spokojnejší aj s tým ako vyzerajú. Preto cvičenie pomáha k zvyšovaniu sebadôvery a k zlepšeniu obrazu o sebe samom bez toho, či dosiahnete svoje ciele alebo nie.

8. ZMIERŇUJE ÚZKOSŤ - keď sa dostanete do stavu úzkosti, trápia vás obavy alebo strach, často volíte riešenia pasívneho charakteru, ako je teplý kúpeľ. Cvičenie a iná fyzická aktivita však stimuluje hormóny tak, že sa po ňom budete cítiť lepšie ako trebárs po spomínanom kúpeli.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist