Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Neodkladajte robotu a dosiahnite úspech vďaka týmto tipom

Niekedy sa vám nechce urobiť úlohu, ktorú urobiť musíte. Niekedy cítite odpor voči práci, ktorá pred vami leží. Ako alternatíva sa črtá pohodlné odloženie danej úlohy. To však nie je to správne riešenie.

Prekonajte odpor, prekonajte lenivosť, prekonajte rozptýlenia a urobte úlohu tak, aby ste urobili vo svojom profesionálnom živote pokrok a vytvorili miesto pre ďalšie, možno aj o čosi vzrušujúcejšie projekty. Tieto štyri tipy vám k tomu pomôžu:

1. Jednoducho začnite
Ak niečo potrebujete urobiť, tak to jednoducho urobte. Nečakajte na moment, kedy sa budete cítiť motivovane, nečakajte na dávku inšpirácie. Aj keď sa vám nechce, rozložte si úlohu na menšie časti a začnite. Keď už raz začnete, tak to už snáď aj dokončíte. Ak to odložíte na zajtra, dokončiť to nemusíte nikdy alebo neskoro a pod časovým tlakom.

2. Ujasnite si priority
Aby ste dosahovali úspechy, musíte uprednostňovať úlohy, ktoré vás k ním dovedú. Koncentrujte sa na to, čo je skutočne dôležité. Je dôležité odpisovať na správy na sociálne sieti, keď ešte musíte urobiť úlohu z projektu, ktorý ste sa zaviazali urobiť? Nemôžete si seriál nahrať a pozrieť z archívu inokedy?

3. Odstráňte rozptýlenia
Keď sa na chvíľu zamyslíte, určite si spomeniete na veci, ktoré vás vedia vyrušiť z pracovného nasadenia. Nekompromisne sa tieto rozptýlenia snažte odstrániť do doby, kým nebudete mať dorobené. Žiadne videá na Youtube, žiadne odpisovanie kamarátom, žiadne hranie sa s domácim zvieratkom.

4. Nečakajte na súhlas druhých
Nežite podľa názorov iných. To je recept na nešťastný život. A nerobte ani veci pre to, aby vás druhý akceptovali. Robte veci, ktoré chcete robiť, ktoré musíte robiť pre svoje dobro. Robte ich spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje. Nečakajte na súhlas od druhých osôb. Nenechajte sa ani ovplyvniť rečami, že nemusíte pracovať tak tvrdo. Ak chcete skutočne uspieť, musíte byť disciplinovaní.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist