Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Tipy, ktoré vám pomôžu dostať sa rýchlo z dlhov

Máte vy alebo niekto v domácnosti dlh? Nie ste jediní. Ľudia si berú pôžičky čoraz častejšie, ale len málokto má rád ten pocit, že niekomu dlží peniaze. Ak chcete splatiť svoj dlh čo najskôr, nasledujúcich sedem tipov je stvorených ako pre vás.

1. Predajte nepotrebné veci - pomerne ľahkým spôsobom, ako prísť k peniazom potrebným na splatenie dlhu je predaj nepotrebných veci z vášho majetku. Vyberte si veci, ktoré by ste mohli speňažiť a ponúknite ich iným cez internet alebo bazár.

2. Vytvorte si rozpočet 50:30:20 - zoberte do úvahy váš čistý príjem, 50 % z neho využite na základné potreby, 30 % na iné výdavky a 20 % na sporenie, resp. splatenie dlhov. Ak máte väčšie dlhy, 30% podiel dramaticky zúžte.

3. Prehodnoťte si predplatné - mnoho ľudí platí pravidelné poplatky za veci, ktoré už ani nevyužijú alebo pre ne existujú lacnejšie či bezplatné alternatívy. Potrebujete 200 televíznych staníc? Potrebujete najrýchlejší internet v ponuke? Potrebujete mať preplatený časopis, ktorého obsah nájdete aj na internete? ušetrené peniaze využite na splatenie dlhu.

4. Skonsolidujte viac menších dlhov - ak máte viac menších dlhov, vyplatí sa zvážiť alternatívu ich konsolidácie do jedného väčšieho dlhu. Vyberte si z banky pôžičku, splaťte menšie dlhy a potom splácajte danú pôžičku.

5. Nájdite si druhú prácu - ak rozpredanie nepotrebného majetku nestačí, nájdite si druhú prácu, z ktorej celý príjem venujte na splatenie dlhu. Je to nepohodlné riešenie, ale bežné dlhy sa ním dajú splatiť pomerne rýchlo.

6. Využívajte kupóny a akcie - využije každú šancu na ušetrenie peňazí – nakupujte v akcii a využívajte kupóny. Ale rozumne – nenechajte sa ovplyvniť na nákup vecí, ktoré nepotrebujete.

7. Myslíte na prevenciu - vytvorte si záchranný fond, do ktorého budete pravidelne ukladať časť peňazí pre prípad núdze. Ak nehorí a splácate dlh, ktorý je zvládateľný, prispievajte do fondu aj v čase splácania dlhu. Nikdy neviete, či sa vaša situácia ešte nezhorší.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist