Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Buďte bez stresu a začnite robiť veci načas | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Buďte bez stresu a začnite robiť veci načas

Nechcete pretekať s časom? Nechcete byť vystresovaní z toho, že nestíhate urobiť všetko, čo máte? Nechcete mať vizitku človeka, ktorý chodí na stretnutia neskoro? Potom využite nasledujúcich päť tipov z dielne Sussie Mooreovej.

1. Nerobte toho príliš veľa - ľudia, ktorí si toho naplánujú príliš veľa, riskujú, že nebudú stíhať, pretože si toho na seba zoberú viac, ako sú schopní splniť. Preto sa snažte zohľadniť vaše schopnosti a nepreceňujte ich. Je lepšie nechať si rezervu, naplánovať si toho menej a s pokojom stíhať. A keď zostane voľný čas, potom si môžete urobiť nejaké bonusové úlohy.

2. Vyhraďte si čas na plánovanie - večer pred ďalším pracovným dňom alebo hneď ráno v daný pracovný deň si presne naplánujte, čo budete robiť, aké stretnutia vás čakajú a skúste aj odhadnúť, koľko vám všetko bude trvať, aby ste vedeli, či vôbec bude vo vašich silách všetko stihnúť načas bez toho, aby ste stresovali a potenciálne ohrozovali kvalitu vašej práce.

3. Pripravte si nejaký trik - ak si nájdete nejaký trik, ktorý vám dokáže ušetriť pár minút času, je to pre vás len veľké plus. Dosť času napríklad ušetrí, ak dopredu viete, čo si v daný deň oblečiete a nemusíte si oblečenie vyberať a skúšať ráno. Na premyslenie pritom môžete využiť aj cestu domov z práce, ak napríklad dochádzate verejnou dopravou a nenájdete lepšie využitie toho času.

4. Úlohy si spájajte - spájanie rovnakých, resp. podobných úloh do jedného celku je časovo efektívny nástroj, ako toho stihnúť viac. To, že robíte rovnakú aktivitu viackrát, vás dostane do zóny a všetko vám po rozbehnutí ide ľahšie.

5. Oklamte seba alebo iných - ak chcete prísť načas na stretnutie, potom si dajte pripomienku o niekoľko minút skôr. Ak ste dochvíľni, ale poznáte druhú osobu a viete, že má sklony prichádzať neskoro, tiež ju oklamte, že stretnutia sa začína o 10-20 minút skôr. Neovplyvní to potom negatívne vaše ďalšie aktivity.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist