Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Chcete uspieť? Týchto deväť zručností musíte mať

Ak chcete uspieť v ťažkej konkurencii na trhu, ktorý prekypuje talentom, musíte na sebe popracovať a vyvinúť si deväť dôležitých zručností, ktoré vám váš cieľ pomôžu naplniť.

Či pôjde o získanie novej práce, povýšenie v súčasnom zamestnaní alebo úspech v podnikaní, je veľmi dôležité, aby ste boli dobrí v nasledujúcich deviatich aspektoch:

1. Komunikácia - komunikácia je základom snáď pri každej práci, v ktorej môžete pomýšľať na rast. Verbálna či písomná, vždy je dobré, ak ju zvládate. A to zahŕňa aj schopnosť počúvať a chápať. Umožňuje vám to pracovať produktívnejšie, pretože aj malý zádrhel v komunikácii môže viesť k problémom a zdržaniam.

2. Interpersonálne schopnosti - už vo vzťahu s kolegami alebo zamestnancami musíte byť obozretný a musíte sa naučiť ho pestovať tak, aby vládla obojstranná dôvera a spokojnosť. Je dôležité budovať zdravé vzťahy na pracovisku a ešte dôležitejšie s vašimi klientmi.

3. Emocionálna stabilita - musíte vedieť kontrolovať svoje emócie. Keď vás niečo frustruje alebo hnevá, nemôžete vybuchnúť. Svoj hnev sa musíte naučiť ovládať, pretože inak to môže uškodiť vašim zamestnancom, partnerom, klientom či dokonca vám samotným.

4. Prezentačné schopnosti - musíte vedieť efektívne odprezentovať svoj nápad, svoj projekt, či už pôjde o prezentáciu v rámci organizácie alebo pred klientom. Nezávisí od toho len to, či svoju myšlienku len predáte, ale napríklad aj to, či dokážete namotivovať svojich zverencov a začať efektívne cestu za stanoveným cieľom.

5. Analytické myslenie - analytické myslenie je dôležité pri posudzované situácie a robení správnych rozhodnutí. Musíte byť schopný pozrieť sa na situáciu z rôznych strán, zistiť, kde je problém a nájsť riešenie.

6. Dedukcia - ďalšou dôležitou zručnosťou je schopnosť odôvodniť si, prečo nejaký problém nastal a ako sa s ním vyrovnať efektívne. Ak budete vedieť vydedukovať podstatu každej situácie, budete veľkým prínosom pre vašu firmu.

7. Flexibilita - musíte byť dostatočne flexibilní a prispôsobiví, aby ste vedeli vydať zo seba maximum za rôznych okolností v rôznych prostrediach. Musíte byť schopní urobiť úlohu, ktorú ste nečakali a ktorá je náročnejšia, ako ste pôvodne mysleli.

8. Vodcovské schopnosti - toto nie je nevyhnutné, ak chcete uspieť v povolaní, ktoré si ich nevyžaduje. Ak však chcete uspieť ako podnikateľ, musíte ich mať. Ak chcete byť dobrým vedúcim tímu, takisto musíte byť dobrým lídrom tak, aby ste pomáhali napĺňať ciele spoločnosti.

9. Technické zručnosti - v modernom svete sa už bez počítačov nezaobídeme. V podstate každá firma ich využíva, a preto je dôležité, aby ste aj vy vedeli aspoň základy toho ako počítače a technológie vo vašej firmy fungujú. Bez tejto základnej znalosti nebudete mať a veľa možností na trhu práce.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist