Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ako sa efektívne zbaviť drám vo svojom živote?

Či je to nezhoda pri projekte alebo hádka s partnerom, tieto drámy sú súčasťou našich životov, ale je rozdiel, ako ich kto znáša. Niekoho môže negatívne ovplyvniť omnoho viac ako niekoho iného.

Úspešní ľudia vedia, že vo vašom živote urobí veľký rozdiel to, ako sa s drámou vyrovnáte. Je ľahké povedať, že nedovolíte, aby sa vás dráma dotkla, ale pre väčšinu ľudí sú to len prázdne slová, ktoré v skutočnosti neplatia.

Ako sa ich efektívne dostať z našich životov preč?

Mnoho ľudí prežíva vo svojich životov reťaz emocionálnych odpovedí na udalosti a externé vplyvy. Niečo sa stane a automaticky reagujeme podľa našich skúseností, do ktorých vstupuje veľa faktorov.

Keď však dovolíme, aby kontrolu nad situáciou prevzali emócie, nebudeme reagovať spôsobom, ktorý by drámu ukončil efektívne v jej zárodku. Hnev vedie k zvýrazňovaniu konfliktu a následky sa môžu odraziť aj na vašej koncentrácii a produktivite.

Ak sa však ubránite tejto okamžitej automatickej reakcii a chvíľu počkáte, dávate si šancu prečistiť si myseľ, dostať emócie pod kontrolu, premyslieť si svoju odozvu a reagovať premyslene racionálne.

Ak budete konať s úmyslom, dokážete sa vyhnúť dráme, pretože neprikladáte polienko do ohňa. Naopak, uvidíte ho, urobíte krok späť, zvážite najlepšiu reakciu a až potom urobíte krok vpred. Tým predídete zhoršeniu situáciu a potenciálne ju veľmi rýchlo aj vyriešite.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist