Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Ako zažiť skvelý deň bez toho, aby ste využili jediné euro?

Peniaze nie sú podmienkou toho, aby ste zažili výnimočný deň. Skromným a zábavným spôsobom, ako si užiť skvelý deň, je zaviazať sa k tomu, že z vašej peňaženky nevytiahnete ani jedno euro.

Ako to dosiahnuť? Pokúsiť sa o to môžete týmito spôsobmi:

1. Vylepšite si náladu hudbou – keď varíte, pustite si obľúbenú hudbu alebo hudbu, ktorá sa hodí k varenému pokrmu – ak varíte niečo talianske, pustite si talianske pesničky. V súčasnosti sú vďaka internetu možnosti neobmedzené. Jedzte pri sviečkach s hudbou na pozadí. Alebo si hudbu pustite len tak.

2. Využite vzácne využívané dizajnérske kúsky – oprášte oblečenie a doplnky, ktoré nie sú bežné a ktoré nosíte len pri špeciálnych príležitostiach. Využite veci, ktoré ste už dlho nepoužili – špeciálne poháre na víno, slávnostný príbor, kus nábytku, kozmetický produkt a podobne.

3. Využite naplno svoje členstvá – ste členom nejakého klubu, ale poriadne ho ani nenavštevujete? Potom choďte do toho a využite svoje členstvo. Čo už ide o posilňovňu alebo záujmový krúžok, mohli by ste si tam nájsť aj nové priateľstvá.

4. Vylepšite si náladu zbierkou pozitívnych spätných väzieb – zapisujte si veci, ktoré vám urobili radosť. Robte si zbierku pozitívnych slov a komplimentov vyslovených na vašu adresu. Potom si môžete deň vylepšiť tým, že si ich prečítate.

5. Využite to, čo už máte – máte toho viac, ako si uvedomujete. Preto stojí za to poobhliadnuť sa a vytvoriť si krásny deň pomocou vecí, ktoré už máte k dispozícii. Možno je niekde kniha, na ktorú ste sa tešili, ale nikdy ste ju nezačali čítať. Možno nájdete trvanlivé ingrediencie, z ktorých by sa dal urobiť zaujímavý pokrm alebo koláč.

zdroj: susie moore

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist