Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ste introvertom a chcete byť sociálnejší? Tieto 4 tipy vám pomôžu

Niekedy je ťažké vybalansovať introverziu s túžbou prepojiť sa viac s priateľmi a rodinou. Chcete byť v pohodlí vášho vlastného sveta, ale na druhú stranu máte s interakcie s druhými ľuďmi dobré pocity.

S tým, ako sa poľahky stať sociálnejším introvertom vám pomôžu štyri tipy od Matta Valentina:

1. Trénujte začiatky konverzácií
Najťažšie na socializácii introvertov je kombinácie nervozity a nedostatku skúseností. Je ťažké predstaviť si, čo bude nasledovať, keď druhú osobu pozdravíte. Najťažší je rozjazd, preto si pripravte a natrénujte jednoduché konverzácie, ktoré sa dajú ďalej rozvíjať. Často ide o jednoduché otázky týkajúce sa obľúbených vecí danej osoby, napríklad knihy či seriálu.

2. Nalaďte sa dobre pred vstupom do spoločnosti
Predtým, ako pôjdete do spoločnosti by ste si mali zobrať čas, aby ste sa upokojili a uvoľnili. To urobí veľký rozdiel. Potom je dôležité nájsť svoju extrovertnejšiu časť a odporovať ju sebavedomým postojom, nadšením a úsmevom, ktorý môže byť spočiatku aj nútený.

3. Vytvorte si oporu v partnerovi
Ak potrebujete oporu, tak choďte do spoločnosti s niekým, kto bude vašim partnerom. Mal by to byť niekto vám podobný, no trochu spoločenskejší. Nie však príliš extrovertný, aby vás úplne nezatienil.

4. Nebojte sa dať si prestávku
Introverti sa v spoločnosti často ľahko unavia. Ak to bude váš prípad, nebojte sa dať si prestávku. Nemali by ste si túto potrebu vyčítať, pretože je prirodzená. Nemusíte konverzovať počas celej oslavy, nemusíte chodiť do spoločnosti každý víkend. Doprajte si aj oddych a z dlhodobého hľadiska vám to veľmi pomôže.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist