Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Ako sa postarať o mozole?

Mozole sú známky tvrdej práce, ale kým u mužských rúk sa tolerujú, na ženách príliš atraktívne nie sú. Ktorá z nás by ich chcela dobrovoľne mať? A ich vznik je tým pravdepodobnejší, čím sme zapálenejšie do tréningu. Ako sa o ne postarať? Ako ich odstrániť?

Mozole sú vedľajším „produktom“ vášho tréningu. Symbolizujú tvrdú prácu, ale po estetickej stránke nepôsobia dobre a pri ich zanedbaní môžu spôsobiť pri niektorých cvikov aj problémy. Využite nasledujúce tri tipy, aby ste vedeli, ako sa o ne postarať:

Nepoužívajte rukavice

Ako prevencia vám napadne používanie rukavíc, ale ani tie nedokážu stopercentne zabrániť vzniku mozoľ a navyše majú negatívny vplyv na váš tréning. Znižujú kvalitu prevedenia daných cvikov a to hlavne, ak cvičíte s bulinami (kettlebellmi). Bez rukavíc máte istejší úchop a dokážete zvládať väčšiu váhu. Ak však chcete znížiť trenie, môžete si ruky potrieť pred cvičením športovou kriedou, tzv. magnéziom. Nepoužívajte jej však veľa a nenarobte s ňou všade po okolí bordel.

Nikdy si mozole netrhajte

Možno vás to láka a možno tým mozole odstránite s ľahkosťou, ale odolajte pokušeniu odtrhnúť si mozole rukou. Problém to iba zhorší. Trhanie, ich naťahovania či pichanie do nich nechtom telu akoby hovorilo, aby ich urobilo ešte hrubšími a tvrdšími. Nehovoriac o tom, že si ľahko môžete vyvolať krvácanie, či hneď pri danom „zásahu“ alebo potom pri cvičení. A to nie je nič príjemné pre vás ani pre ostatných ľudí, ktorí v posilňovni náčinie používajú.

Odstráňte ich správnym spôsobom

Zbaviť sa mozoľov nie je až taký problém. Trhanie však nie je cesta. Cesta je ich zmäkčením a následným odstránením. Treba začať tým, že si ruky namočíte do teplej vody na 15-20 minút. Ak chcete, môžete do nej pridať epsonskú soľ. Po 20 minútach by mali byť mozole zmäknuté. Ak nie, ešte ruky nechajte chvíľu namočené. Keď už budú mozole mäkké, odstráňte odumretú kožu pemzou na päty alebo škrabkou. Pracujte opatrne tak, aby ste nezašli príliš hlboko. Keď mozole odstránite, natrite si na dané miesto hydratačný krém. Ten nanášajte dvakrát denne a tým značne znížite tvrdosť. Zmenu si všimnete do dvoch týždňov.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist