Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako byť pokojnejšou a produktívnejšou osobou?

Pracovný konflikt môže spomaliť dosiahnutie projektu a spôsobiť zhoršenie nálady zainteresovaných osôb, ktoré môže mať dlho trvajúce následky. Ľudia potrebujú pokoj na duši, aby dosiahli svoj potenciál v pracovnom nasadení.

Ako byť pokojnejšou osobou a zvýšiť tak kvalitu a produktivitu pracovného i osobného života? Týchto sedem tipov od Susie Moore vám k tomu pomôže:

1. Zamerajte sa na seba – môže byť ľahké porovnávať sa s druhými, ale záleží len na vás a vy ste jednou osobou, ktorú máte pod kontrolou. Keď si to skutočne uvedomíte, život bude pre vás lepší.

2. Nekomplikujte si veci – mnoho ľudí sa snaží až príliš rozmýšľať nad slovami, motiváciami ostatných a to môže viesť až k „analytickej paralýze“, ktoré je pre vás len stratou času.

3. Neberte všetko smrteľne vážne – život ubehne rýchlo, preto si ho užívajte a dokážte sa zasmiať aj sami na sebe. Nemusíte byť neustále vážni. Keď sa naučíte zasmiať na sebe, dokážete sa zasmiať na všetkom.

4. Práca pred zábavou – najmä produktivitu, ale aj pokoj z nej vyplývajúci, dosiahnete, keď vždy budete najskôr pracovať a až potom venujete čas zábave.

5. Neohovárajte druhých – neprospeje to daným osobám a z dlhodobého hľadiska ani vám.

6. Neviňte druhých – zoberte stopercentnú zodpovednosť za váš život na seba. Nerobte výnimky a nevyhovárajte sa na nič. Zmení vám život, keď si túto zodpovednosť budete uvedomovať.

7. Vyhýbajte sa drámam – televízia je postavená na drámach, užite si ich tam. Vo vlastnom živote sa im vyhýbajte. Zachovávajte si chladnú hlavu, nenechajte sa vyprovokovať a tým budete skutočnými víťazmi.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist