Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako sa naučiť vstávať ráno podstatne skôr? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako sa naučiť vstávať ráno podstatne skôr?

Skoré vstávanie je spoločnou známkou mnohých najúspešnejších ľudí sveta, či už ide o známe postavy súčasnosti a minulosti, prípadne úspešní podnikatelia, športovci a umelci. Chceli by ste tento zvyk s nimi zdieľať aj vy?

Ak sa pýtate, ako sa môžete naučiť vstávať skoro, tak ste na správne adresy. Poraníme vám bez toho, aby záležalo na tom, čo chcete svoj budík nastaviť na piatu, šiestu alebo siedmu hodinu, ak ste boli doteraz zvyknutí spávať podstatne dlhšie.

1. Budík posúvajte len pomaly
Je ťažké vybudovať si nový zvyk extrémnymi skokmi. Preto by ste mali robiť len malé kroky. Ak chcete čas vstávania posunúť zo siedmej hodiny na piatu, neposuňte svoj budík o dve hodiny, ale o 15 minút. Buďte sa 6:45 pár dní, zvyknite si na to a potom budík opäť posuňte o 15 minút. Takto postupujte až po váš cieľový čas.

2. Vstávajte v rovnaký čas aj cez víkendy
Kľúčové pre to, aby ste sa naučili vstávať ráno skôr a cítili sa dobre, je vybudovať si pravidelný spánkový rytmus. Dôležité je chodiť spať v rovnaký čas, no ešte dôležité aj vstávať. A to platí aj o víkendoch. berte to pozitívne – aspoň z nich budete mať viac.

3. Choďte skôr spať
Namiesto toho, aby ste cez víkendy dospávali stratený spánok, sa snažte chodiť každý deň do postele o niečo skôr. Nepodceňujte spánok a snažte sa spať minimálne sedem hodín. Keď chcete vstávať skôr, musíte chodiť skôr aj do postele.

4. Z postele vyskočte hneď po budíku
Aby ste boli hneď ráno nabudení, nerobte osudovú chybu a po zvonení budíka už v posteli nezostávajte. Verte, čím dlhšie v nej budete, tým ťažšie sa vám bude vstávať. Vypnite budík a rovno opustite posteľ.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist