Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Ako spáliť nadbytočné kalórie bez cvičenia?

Páliť kalórie bez cvičenia je možné. Prinášame vám päť spôsobov, akými to môžete dosiahnuť. Tréning samozrejme nenahradia, no aspoň malou mierou prispejú k energetickému výdaju. Nebudú to veci ako uprednostnenie schodov pred výťahom, či dochádzka do práce na bicykli namiesto auta.

Ak chcete spáliť o čosi viac kalórií, robte toto:

Stojte

Keď máte možnosť stáť, využite ju. Už pri statí vaše telo využíva hlavné svalové skupiny, ktoré vám umožňujú nespadnúť. Ide samozrejme o nohy, ale aj svaly stredu tela a ďalšie stabilizačné svaly. V porovnaní so sedením spálite viac kalórií, pretože je aktivovaných viac svalov. Snažte sa teda viac vecí robiť v stoji a znížte množstvo sedenia.

Seďte vystretí

Samozrejme, že sedenie nemožno vylúčiť úplne. A hoci nie je dobré pre zdravie, aj pri ňom môžete urobiť zmeny, ktoré pomôžu s chudnutím. Vždy seďte vystretí. Keď tak sedíte, zapojíte viac svaly stredu tela, ktoré sú oporou pre hornú časť tela. Naopak, keď ste na stoličke „vyvalení“ vaše telo potrebuje menej energie a tým pádom spálite aj menej kalórií. Navyše, spomalíte si tým metabolizmus.

Doprajte si slnečné lúče

Vedci dokázali, že medzi nadváhou a nedostatkom vitamínu D je priama súvislosť. Ak máte teda viac tohto vitamínu, máte aj nižšiu pravdepodobnosť, že budete priberať. Najlepším zdrojom tohto vitamínu je pritom slnečné žiarenie, preto by ste mali čo najčastejšie chodievať von. Podľa vedcov však stačí vystaviť telo slnku len 10-15 minútam dvakrát do týždňa.

Viac spite

Spánok umožňuje telo dať sa opäť dokopy po náročnom dni. Telu pomáha fyzicky i psychicky. Čím viac spíte, tým lepšie sa telo zregeneruje, tým viac svalov vám narastie a tým rýchlejší metabolizmus budete mať. Spánok pritom aj sám o sebe priamo páli kalórie, pretože telo potrebuje energiu pri procese zotavovania. Keď nemáte dostatok spánku, energiu si pýta z vonkajších zdrojov (ste hladnejší) a spomaľuje metabolizmus.

Hrajte sa s deťmi

Deti sú skvelým spôsobom, ako spáliť kalórie a užiť si aj trochu zábavy. Môžete ich zobrať von na ihrisko alebo do parku, prípadne sa s nimi hrať v dome. Pri každej z tejto aktivít spálite kalórie. Nemáte k dispozícii deti? Zaobstarajte si domáce zvieratko a chodievajte ho venčiť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist