Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Zbavte sa týchto troch blokov a zmeňte svoj život v ľubovoľnom veku | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Zbavte sa týchto troch blokov a zmeňte svoj život v ľubovoľnom veku

Našli ste si čas v kolobehu vášho života na zamyslenie sa a zistili ste, že nie ste plne stotožnení so životom, ktorý žijete? Stále máte čas na zmenu. Aj keď si myslíte, že ste na zmenu príliš starí.

Neupierajte si príležitosti, zážitky a vaše sny len preto, že ste v pokročilom veku. Nikdy nie je neskoro na zmenu, aby sme svoj život žili lepšie ako doteraz. Ak ho chcete prežiť bez ďalších výčitiek, snažte sa zo života odstrániť nasledujúce tri bloky:

1. „Som príliš starý na to, aby som začal“
Vek je len číslo a hoci sú určité fázy našich životov zaškatuľkované v určité číselné rozsahy veku, nikdy nie je neskoro na to, aby ste začali meniť svoj život k lepšiemu. Aj keby ste mali žiť len pár lepších rokov, stojí to za to. Je to lepšie, ako zmieriť sa s dožitím života v takej pozícii, v akej ste dnes. Žijete len raz, nenechajte sa teda obmedzovať vekom.

2. „Nemám dostatok peňazí, aby som začal“
Už aj keď sa ľudia v pokročilom veku rozhodnú konať, začnú im v mysli prúdiť myšlienky, ktorými si začnú racionalizovať rozhodnutie, prečo by nakoniec predsa len meniť svoj život nemali. Často sa týkajú peňazí – „nenašetrili sme si ich dostatok“. Toto je peňažný blok, ktorý ovplyvňuje to, na čo myslíme a čo robíme. Nenechajme však peniazom diktovať smer nášho života. Koncentrujte svoju energiu na to, aby ste boli vďační za to, čo máte a aby ste v rámci svojich možností vyťažili zo života toho ešte viac. Myslíte pozitívne.

3. „Dobre, začnem, ale až zajtra“
Tí, čo sa rozhodli, že vek ani peniaze nebudú prekážkou v zmene ich života, môžu naraziť ešte na jeden blok – odkladanie vecí, povinností. Ak sa rozhodnete dnes zmeniť svoj život, tak s tou zmenou začnite ešte dnes. Nepovedzte si, že to urobíte zajtra. Často tým iba začína séria odkladaní, ktoré vás nikam nedovedú. Aj malé zmeny sú lepšie, ako žiadne. Začnite už dnes. Aj maličkosťami.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist