Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Päť krokov k zdravšiemu životu

Nikdy nie je neskoro začať robiť niečo dobré. Nikdy nie je neskoro začať investovať svoj čas a energiu do žitia zdravého života. Často nás každodenné starosti pripravujú o šancu žiť ho, no nemalo by sa tak stávať.

Zdravý život nie je len o tom, že budete schopný predchádzať chorobám. Zdravý život je o tom, že sa budete dobre cítiť, budete fyzicky i mentálne silní, vyrovnaní a predídete stavom, ako je nuda, stres, lenivosť, nešťastie a bolesť.

Ak teda chcete viesť komplexne zdravý život, musíte urobiť týchto päť krokov:

1. Pravidelne cvičte - nemusíte cvičiť s činkami v posilňovni, ale musíte sa fyzicky pravidelne hýbať. Najlepšie urobíte, ak všetko skombinujete. Posilňujte svaly s činkami, udržiavajte si zdravú váhu behom či bicyklovaním, upevňujte si vzťahy prechádzkami, užívajte si zábavu športovaním, relaxujte pri joge, zlepšujte si pružnosť strečingom.

2. Jedzte zdravo - samozrejmosťou je aj zdravá strava. Prvým krokom, ako dosiahnuť správne jedenie, je vyradiť z jedálnička nezdravé jedlá. Zväčša sú to jedlá spracované, plné cukrov, nasýtených tukov a umelých látok, ktoré neviete ani vysloviť. Nezabúdajte na ovocie a zeleninu, či dostatok vody. Pomôžete tým k lepšej postave, zdraviu a budete mať aj viac energie. Budete sa, skrátka, cítiť lepšie.

3. Doprajte si duševný odpočinok - predpokladom zdravého života je aj dostatok relaxu, a to nie len fyzického. Veľmi vhodným nástrojom, ako sa dať do poriadku po duševnej stránke, je meditácia, ktorá pomáha zbaviť sa negatívnych emócií a prináša človeku mier na duši. Buduje aj lepšiu vytrvalosť, toleranciu a kontrolu nad svojimi myšlienkami.

4. Udržujte si balans medzi prácou a voľným časom - život nie je len o práci a tá by mala mať jasné hranice. Je čas, kedy by ste mali dávať všetko do práce, a následne čas, kedy by ste na ňu mali ideálne zabudnúť a venovať sa rodine, priateľom, záľubám či relaxu. To vám umožní žiť šťastnejší, naplnenejší život a nakoniec pomôže aj zvýšiť produktivitu v práci.

5. Chodievajte na preventívne prehliadky - preventívne prehliadky dokážu odhaliť problémy, ktoré vás trápia. Pravidelné prehliadky dokážu objaviť aj závažné ochorenia v ich ranných fázach, kedy je vyššia pravdepodobnosť ich vyliečenia. Doktora treba navštíviť aj vtedy, keď sa u vás objavia nejaké problémy. Netreba ich ignorovať, lebo môžu vyústiť do niečoho horšieho.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist