Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Päť spôsobov, akými vám môže vaša kariéra škodiť

U väčšiny pracujúcich platí, že práce negatívne ovplyvňuje to, ako sa cítia. Zvyšuje sa hladina stresu, ktorej ignorovanie môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Okrem stresu však existujú aj iné veci, ktoré negatívne vplývajú na vaše zdravie.

Možno to bude prekvapujúce, ale svoju daň na vašom zdraví si vyberajú aj tieto činnosti, na ktoré poukázala Princess Gabbara:

1. Celý deň presedíte - ak pracujete v kancelárií alebo inde presedíte celý deň, potom si zvyšujete riziko celého spektra zdravotných problémov. Dobrou správou, že sa dá proti tomu bojovať tým, že si budete robiť pravidelné prestávky a budete fyzicky aktívni vo svojom voľnom čase. V práci treba využívať všetky možné situácie, aby ste sa postavili – telefonáty, premýšľanie a podobne.

2. Preskočíte alebo uponáhľate obed - využite svoju obednú prestávku naplno a poriadne sa najedzte. Neignorujte obedy a ani pri nich nerobte iné činnosti. Spomaľte, jedzte vedome a urobíte si službu na dvoch frontoch – dáte si mentálnu prestávku od práce a znížite riziko zdravotných problémov vplývajúcich napríklad z priberania.

3. Vždy súhlasíte s nadčasmi - je jasné, že peniaze navyše potešia, ale nepreháňajte to ani s nadčasmi. Potrebujete si totiž vydýchnuť, aby ste boli produktívni aj v ďalšie dni. Tiež to zvyšuje napätie a to nie je veru ideálne pre zdravie.

4. Odpovedáte na e-maily pred spaním - technológie nám umožňujú byť prepojení so svetom nonstop, ale nie vždy je to požehnaním. Odpisovanie na e-maily večer znamená, že ste mysľou stále v práci a to môže byť problém. Ako sme už spomínali, človek si od práce potrebuje oddýchnuť. Takto len zvyšujete riziko nespavosti a stresu.

5. Na poradách neprehovoríte - ak máte nejaký problém a dusíte ho v sebe, škodíte tým nie len firme, ale aj svojmu zdraviu. Navyše, časom si začnete uvedomovať, že ste od zvyšného kolektívu odpojení. A to vás môže nasmerovať na dráhu zhoršenej výkonnosti, ktorá sa zase prejaví vyšším stresom a horšou kvalitou života.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist