Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Je cvičenie dôležitejšie ako peniaze, ak ide o vaše šťastie?

Vedci sa zamerali na otázku, čo človeku prinesie viac šťastia. Sú to peniaze alebo cvičenie? Odpoveď možno niektorých ľudí až tak veľmi neprekvapí.

Nie je tajomstvom, že cvičenie so sebou prináša mnoho prospešných účinkov na fyzické i duševné zdravie. Podľa štúdie odborníkov z Yaleu a Oxfordu dokonca prinesie viac šťastia ako peniaze.

Výskumníci analyzovali údaje od viac ako 1,2 milióna Američanov a na základe toho zistili, že aktívnejší ľudia majú vo všeobecnosti lepšiu náladu. Nenašli v tom pritom spojitosť šťastia s peniazmi.

V priemere platilo, že aktívni ľudia, ktorí cvičili pravidelne, mali zhruba 35 dní, počas ktorých sa cítili zle. Pasívni jedinci mali v priemere o 18 dní takýchto dní viac. Navyše, fyzicky aktívni jedinci sa cítili rovnako dobre ako osoby, ktoré boli pasívne a zarobili o 25 000 dolárov ročne viac.

Tieto výsledky potvrdzujú domnienky, že nevyhnutne nepotrebujete viac peňazí, aby ste sa cítili šťastnejšie. Pozitívne na to vplýva aj cvičenie. Vedci dokonca zistili, že pre optimálne výsledky treba cvičiť 30 až 60 minút tri- až päťkrát do týždňa. Ešte viac pozitívnych emócií prinášalo cvičenie, pri ktorom sa jedinci socializovali, teda aj kolektívne športy.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist