Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Netradičné spôsoby, ako ušetriť peniaze

Hľadáte spôsob, akým by ste ušetrili svoje ťažko zarobené eurá? Prinášame vám deväť spôsobov, ktoré nemusia byť brané za tradičné spôsoby šetrenia. Ich vplyv sa môže zdať zanedbateľný, ale ak sa naakumulujú a budú využívať dlhodobo, urobia skutočný rozdiel.

1. Nakupujte precenené potraviny – pri väčších produktoch čakajte na (skutočné) výpredaje a nakupujte v akcii aj potraviny. Ak to však neviete, tak veľké obchodné reťazce potraviny preceňujú. Niekedy preto, že je poškodený obal, niekedy pre končiacu trvanlivosť. Ušetriť môžete veľa.

2. Účes zadarmo – ak ste mužom, môžete sa nechať ostrihať svojou polovičkou. Môže sa to naučiť nožnicami, čo bude nejaký čas trvať, alebo využívať strojček, ktorý sa vám finančne vráti už po niekoľkých použitiach. Prípadne využite študentku, ktorá sa učí za kaderníčku. Vyjde vás menej.

3. Vzdajte sa drahých zvykov – pravidelné pitie alkoholu či fajčenie sú zlozvyky, ktoré vám môžu ušetriť hromadu peňazí. Prečo sa ich nevzdať už len pre to, že vám to podporí zdravie?

4. Uprednostnite domácu zábavu – urobte si kino doma, uvarte si večeru doma namiesto večere, zavolajte priateľov k vám namiesto pobytu v kaviarni.

5. Cvičte doma – mnoho ľudí si myslí, že musia chodiť do posilňovne, aby si kvalitne zacvičili. Pravda je však taká, že aj doma sa dá plnohodnotne cvičiť. Cenovo výhodnou alternatívou sú jednoručné činky, hrazda do dverí a prípadne lavička. Dá sa pritom cvičiť aj s váhou tela. V tomto prípade však odporúčame zakúpiť aspoň tu hrazdu.

6. Robte si domáce produkty – ak vám chutí koláč, upečte si ho doma. Vyjde vás to lacnejšie, akoby ste si ho kupovali v obchode. Pri strave však tento tip nekončí. Doma si môžete urobiť aj rôzne predmety do domácnosti. Stačí skúsiť pohľadať návody na internete.

7. Vypnite svetlá – vypínajte svetlo vždy, keď opustíte miestnosť. Vypnite si ho aj pri sledovaní večerného filmu. S krátkodobého hľadiska to ušetrí centy, z dlhodobého to už však bude slušná úspora na tak málo snahy.

8. Zastavujte vodu, keď umývate riady – ak nechávate pri umývaní riadov vodu pustenú neustále, naučte sa ju zastavovať, keď akurát hubkou a saponátom čistíte riad.

9. Sprchujte sa kratšie – mnoho ľudí sa sprchuje aj polhodinu. To už je extrém. Ak sa však sprchujete dajme tomu 10 minút a skrátite to na 5, tak sa vám to z dlhodobého hľadiska vráti a budete aj ekologickejší. Ďalšou alternatívou je využívať chladnejšiu vodu – teplejšia je citeľne drahšia.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist