Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
10 vlastností, ktoré z vás urobia charizmatickú osobu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

10 vlastností, ktoré z vás urobia charizmatickú osobu

Chcete byť zhovorčiví, plní energie a inšpirujúci pre iných? Chcete byť charizmatickou osobnosťou? Niekto má charizmu od narodenie, niekto si ju musí zaslúžiť. Existujú vlastnosti, ktoré spájajú charizmatické osoby. A vy si ich môžete tiež osvojiť.

1. Pozornosť – k ostatným ľuďom sa správajú slušne, pozorne a spôsobujú, že sa tie osoby cítia v ich prítomnosti dobre. Charizmatické osoby udržiavajú očný kontakt, počúvajú, kladú otázky, dávajú najavo svoje pocity verbálne i neverbálne.

2. Dostupnosť – charizmatickým osobám nerobí problém prestať s tým, čo robia, aby boli dostupný pre osobu, ktorá má záujem s nimi hovoriť. Snažia sa byť vrúcni, aby vytvorili prostredie so vzájomnou dôverou.

3. Sebaistota – charizmatickí ľudia majú v sebe zreteľnú sebaistotu, ktorá u druhých vyvoláva dôveru. Charizmatickí ľudia dokážu svoju sebadôveru jasne ukázať.

4. Skromnosť – majú sebavedomie, ale nevyvyšujú sa nad ostatnými. Sú skromní a svoju dôležitosť nedávajú najavo.

5. Cieľavedomosť – charizmatické osoby majú väčšinou vo svojom živote určitý cieľ alebo ciele, ktoré chcú dosiahnuť a prispôsobujú tomu svoj život.

6. Vášeň – charizmatické osoby sú vášnivé ohľadom toho, čo robia. Svoju vášeň prejavujú a ostatných ňou nakazujú a inšporujú.

7. Schopnosť motivovať – aj keď môžu mať v sebe nejaké pochybnosti, nikdy nenechajú, aby ich obmedzovali. Vedia, čo dokážu a môžu urobiť. Obavy ich neobmedzujú ani v komunikácii, v ktorej sa snažia byť pre druhých inšpiráciou.

8. Schopnosť počúvať – charizmatické osoby počúvajú a kladú tie správne otázky, aby sa o druhých dozvedeli viac. Budujú dôveru, pri ktorej sú im toho ostatné osoby ochotné zdieľať o sebe viac.

9. Štedrosť – charizmatické osoby radi rozdávajú, či už sú to materiálne dary alebo nemateriálne veci, ako sú rady, slová povzbudenia, komplimenty a podobne. Samozrejme, neočakávajú, že sa im to vráti.

10. Úprimný záujem o iných – charizmatický človek je rád, ak sa svetla reflektorov presunú od neho na druhú osobu. Vyjadruje komplimenty a zaujíma sa o to, čo druhá osoba robí, ako sa cíti. Vie uznať kvality danej osoby a chváliť ju za jej úspechy.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist