Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Spôsoby, akými sa môžete vyrovnať so závisťou a nenávisťou | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Spôsoby, akými sa môžete vyrovnať so závisťou a nenávisťou

Nie všetky osoby, ktoré v živote stretnete, vás budú rešpektovať a mať radi. Stretnete aj pár ľudí, ktorí vám budú závidieť, ktorí vás budú nenávidieť. Ako sa s nimi vyrovnať?

Nasledujúce tipy vám pomôžu bojovať proti prejavom závisti a neznášanlivosti:

1. Nedajte ľuďom dôvod – povedali ste niečo, čo vám prinieslo odozvu inej osoby v podobe neznášanlivosti? Urobili ste niečo, čo u druhej osoby spustilo závisť a nenávisť? Prijmite za to zodpovednosť a zaviažte sa sami sebe, že si v budúcnosti dáte väčší pozor a neponúknete druhým zámienku na takéto správanie.

2. Neľutujte sami seba – neľutujte sami seba, pretože to je najmenej užitočná vec, ktorú môžete robiť. Strácate tým svoju energiu a čas, pritom tým nič nevyriešite, len situáciu zhoršíte. Nebuďte obeťou.

3. Nebuďte jedným z nich – dôležité je, aby ste ani vy neboli osobou, ktorá sa prejavuje závistlivo či neznášanlivo. Nemôžete vrátiť to, čo raz vyrieknete alebo čo urobíte. Dbajte na to a uvedomte si aj to, že osoby, ktoré sa takto prejavujú sú jednoducho poškodené.

4. Pochopte podstatu – ide skutočne o prejav nenávisti alebo závisti? Nejde náhodou o kritiku, ktorá by vám mohla pomôcť vo vašom rozvoji? Slová by mohli byť aj bez významu, ak pochádzajú od trolla. Na nich si treba dať pozor najmä v prostredí internetu. Ich jediným zámerom je vstúpiť vám do hlavy a vynútiť si reakciu.

5. Nezapájajte sa do toho – neprikladajte olej do ohňa a snažte sa to ignorovať. Akceptujte, že ide o prejav toxických ľudí, kontakt s ktorými vám nič nedá. Postavte medzi seba nich bariéru a nenechajte ich, aby vám vstúpili do hlavy a menili sa kvôli nim.

6. Na pracovisku na nič nečakajte – ak sa vám to deje na pracovisku, nemali by ste čakať a navštíviť svojho nadriadeného alebo oddelenie ľudských zdrojov. Problém treba riešiť skôr, ako sa zintenzívni a poškodí vaše renomé, prípadne vás pripraví o prácu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist