Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 jednoduchých tipov, ako si zvýšiť sebavedomie

Dobré sebavedomie vám pomôže robiť ťažké rozhodnutia, budete vďaka nemu žiť autentickejšie a budete sa cítiť lepšie. Zvýšiť si ho môžete aj nasledujúcimi 10 vecami, ktoré by vás mohli doteraz zrážať k zemi.

1. Neodkladajte povinnosti – odkladanie povinností vplýva na sebadôveru negatívne a taktiež znižuje vašu efektivitu a produktivitu. Zlepšite si šance na úspech a buďte sebavedomejší len tým, že cez svoj deň si najskôr splníte svoje povinnosti.

2. Nebuďte posadnutí chybami – urobili ste nejakú chybu? Dobre, zoberte za ňu zodpovednosť, ale zbytočne ju dokola nerozoberajte, nemyslíte stále na ňu, nebuďte ňou posadnutí. Poučte sa a pohnite sa ďalej.

3. Využívajte svoj skrytý talent – je škoda nevyužívať talent, ktorý v sebe máte a ktorý už viac nevyužívate. Či ide o písanie, kreslenie, spievanie, hranie na hudobnom nástroji a podobne, začnite to vo voľnom čase znovu využívať.

4. Prestaňte sa snažiť držať krok s popularitou – snažíte sa niekoho zaujať? Chcete si u niekoho zvýšiť svoj obraz? Prestaňte s tým. Robte to, čo teší vás. Kupujte si len veci, ktoré potrebujete. Neporovnávajte sa a žite si svoj vlastný život.

5. Prestaňte viniť a kritizovať ostatných – za svoje nezdary nemôžete viniť niekoho iného, ale práve seba. Prijmite za svoj život zodpovednosť. A nekritizujte druhých ľudí, pretože ani vás neteší, keď kritizujú vás. Či teší?

6. Prestaňte veriť tomu, že nie ste pripravení – mnoho vecí odkladáme len preto, že sa necítime pripravení. Kedy však budete pripravení? Jednoducho urobte to, čo máte alebo chcete urobiť.

7. Buďte k sebe dobrí – pre sebavedomie je kľúčové, aby ste k sebe samému prejavovali vnútornú lásku. Buďte k sebe dobrí a nerozmýšľajte o sebe v zlom svetle. Tolerujte svoje nedostatky a chyby. Buďte trpezlivý a akceptujte sa takí, akí ste.

8. Jedzte jedlá, po ktorých sa cítite dobre – to, čo jete, sa prejaví na vašom tele i na vašom duchu. Snažte sa jesť zdravo, ale doprajte si pravidelne aj jedlá, ktoré máte radi a po ktorých sa cítite dobre.

9. Nájdite si čas len pre seba – občas povedzte aj áno a myslíte v prvom rade na seba. Venujte si pravidelne aj čas, v ktorom môžete robiť veci, ktoré vám prospejú a ktoré si užijete. Cvičte, venujte sa svojmu hobby, vypnite a oddýchnite si.

10. Nestretávajte sa s ľuďmi len z dôvodu lojality – ak chodíte s kamarátmi von často len preto, aby ste ich neurazili, tak to je veľmi zlý dôvod. Častejšie by ste sa mali stretávať s tými, ktorí vám pozdvihnú náladu a ktorí vám priamo či nepriamo pomôžu s vašimi životnými cieľmi.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist