Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Chcete byť úspešnejší? Bojujte proti perfekcionizmu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Chcete byť úspešnejší? Bojujte proti perfekcionizmu

Nie je zlé, ak vám na niečom natoľko záleží, že chcete, aby ste to urobili kvalitne. Je však na škodu, ak to preháňate a chcete dosiahnuť dokonalosť. Váš perfekcionizmus váš totiž môže spomaľovať na ceste za úspechom.

Nemusíte byť perfektní, aby ste boli úspešní. Navyše, takáto túžba vás nebude nie len spomaľovať v dosahovaní cieľov, ale aj spôsobovať stres, únavu, blokovať vašu kreativitu a prehlbovať vašu nespokojnosť.

Ak si nechcete cestu za úspechom komplikovať, mali by ste s perfekcionizmom bojovať. V prvom rade si musíte uvedomiť, že samotná dokonalosť nie je to isté, ako úspech. Ak si to myslíte, máte tendenciu menej riskovať a využívať menej ponúknutých príležitostí. Obmedzuje váš potenciál.

Uvedomte si tiež, že ľudia v skutočnosti dokonalosť ani neobdivujú. Obklopujú sa len vecami, ktoré im pripadajú perfektné, pretože naplnia ich potreby. Myslieť si však, že musí ísť o skutočne dokonalé veci, pred vás stavia nereálne očakávania.

V dokonalosti sa pritom neskrýva ani sila. Dokonalosť len u ľudí vyvoláva strach, pri ktorom sa snažia zostať o krok napred, aby neurobili potenciálnu chybu. V skutočnosti je to tak bezmocný spôsob života.

Z perfekcionizmom nie je spojená ani vaša hodnota. Perfekcionizmus sa pozerá na naše nedostatky kriticky, spôsobuje nám problémy so sebavedomím. Radi sa musíte mať v takej forme, v akej ste. Aj so svojimi chybičkami.

A hoci žijeme v dobe, v ktorej nám sociálne siete predkladajú dokonalý život určitých ľudí, v skutočnosti ide len o ilúziu alebo odchýlku od normálu. Je to aj šikovný marketingový trik, akým veľké spoločnosti manipulujú ľudí k tomu, aby si kupovali ich produkty. Podkladajú im za normálne snahu dosiahnuť dokonalosť. Tá sa však nerovná úspechu ani šťastiu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist