Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Chcete to vzdať? Pripomeňte si tieto veci

Máte ťažký deň? Prišla na vás slabá chvíľka a chcete jednoducho vašu úlohu zrušiť alebo preplánovať? Trápite sa už dlhšie a chcete vzdať svoj osobný alebo pracovný projekt? Potom si pripomeňte nasledujúce štyri veci.

1. Je to normálna súčasť života
Život je neustále o tom, či podľahnete rozptýleniu a pohodliu alebo sa rozhodnete prekonať bolesť a splniť si svoju povinnosť. Tento rozpol medzi dvoma voľbami je prirodzenou súčasťou života a rozhoduje o tom, ako úspešný bude. Je tiež prirodzené, že aj tí najdisciplinovanejší ľudia na svete, majú niekedy svoje slabšie chvíľky. Nenechajú sa však vyviesť z miery.

2. O všetkom rozhoduje vaša myseľ
Kľúčové vo vašom rozhodnutí nebude to, čo vám niekto povie, to, čo si niekde prečítate. Kľúčové je to, čo vám hovorí vaša myseľ. Keď vám hovorí, že ste unavení, že by ste sa mali vzdať a isť ľahšou cestou, tak sa na chvíľu zastavte a rozmýšľajte o tom, ako skvelo sa budete cítiť, keď danú úlohu urobíte alebo keď váš projekt dovediete do úspešného konca. Myslite na to, že máte na to, aby ste to splnili, aj keď sa na to necítite.

3. Nepohodlie je len dočasné
Keď si vybudujete zvyky, tak sa vám vykonávajú pomerne ľahko. Situácia sa môže zmeniť, keď máte zlé ráno alebo zlý deň. Keď ste unavení, frustrovaní, keď vás akákoľvek snaha bolí. Uvedomte si však, že môžete trpieť teraz a užívať si neskôr plody svojho úsilia, alebo si užívať teraz a potom trpieť, že ste neurobili to, čo ste mali urobiť. A keď tú bolesť prekonáte teraz, pocity po dokončení budú ešte lepšie.

4. Nebudete to ľutovať, keď sa rozhodnete pokračovať
Aký lepší život by ste mohli žiť, ak na jeho sklonku nebudete mať čo ľutovať? Väčšinou pritom ľutujeme veci, ktoré sme neurobili, ako tie, ktoré áno. Možno vás delí len krok od úspechu, ale nikdy nebudete vedieť, keď sa ten krok neurobíte. Aj keď želaný výsledok prísť nemusí, aspoň ste sa o to pokúsili. To je váš úspech.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist