Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prečo by ste mali tentokrát namiesto bežnej dovolenky vyraziť na road trip? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Prečo by ste mali tentokrát namiesto bežnej dovolenky vyraziť na road trip?

Keď sa povie dovolenka, veľa ľuďom príde na um nasadnutie do dopravného prostriedku, nie vždy záživná cesta a týždňový alebo dvojtýždňový pobyt na jednom mieste s plážou a prístupom k moru.

Dovolenkou však môže byť aj obyčajný výlet autom, počas ktorého v priebehu niekoľkých dní navštívite viacero miest a krajín. Týchto päť dôvodov vám povie, prečo by ste mali toto leto na takýto „road trip“ vyraziť:

1. Máte vlastný priestor a viac slobody – automobil bude pre vás bezpečným priestorom, v ktorom sa môžete so spolucestujúcimi zabávať, v ktorom môžete počúvať hudbu, jesť, skryť sa pred dažďom a v nevyhnutných prípadoch aj spať. Ak máte veľké auto, môžete v ňom prespávať aj každú noc. Navyše, môžete sa s ním hýbať kam len chcete a kedy chcete.

2. O všetkom rozhodujete vy – vy ste šoférom, takže výber trasy je plne na vás. Môžete skúsiť dobrodružný spontánny výlet bez plánovania, ale môžete ísť s mapou či gps navigáciou, ktorá vám cestu veľmi zjednoduší. Vždy budete vedieť, kde ste. Rozhodnutia sú len na vás. Sklamala vás lokalita, od ktorej ste čakali veľa? Môžete nasadnúť a ísť ďalej. Páči sa vám viac a chceli by ste zostať dlhšie? Môžete. To pri komerčnej preprave však urobiť nemôžete.

3. Môže byť cenovo výhodný – výdavky na výlete máte plne vo vlastnej réžii. Benzín vás niečo stáť bude, ubytovanie tiež. O výbere ubytovania však rozhodujete vy a nemusí vás vyjsť draho. Ak máte možnosť prespávania v aute, nevyjde vás nič. Na cestu prinášate vlastné jedlo, nakupovať môžete v lacnejších supermarketoch. Zážitky môžete získavať aj na miestach a udalostiach, ktoré sú dostupné zadarmo.

4. Môžete si zabaliť, čo len chcete. Aj domáce zviera – netýkajú sa vás obmedzenia, ktoré má komerčná preprava, najmä tá letecká. Môžete si zobrať so sebou jedlo, náčinie pre posilňovací tréning, obľúbený vankúš a dokonca aj domáce zviera.

5. Z cesty sa stane súčasť zážitku – cesta nebude len nezáživnou súčasťou dovolenky, ale stane sa jej zábavnou súčasťou. Budete spoznávať nové zákutia, môžete si robiť prestávky tak, ako len chcete. Môžete si v aute pospevovať, hrať hry, počúvať hudbu alebo sa len tak rozprávať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist