Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Tri finančné tajomstvá najbohatších ľudí sveta

Najbohatší ľudia sveta vybudovali svoje ríše, ktoré poskytujú bohatstvo ich rodinám aj v súčasnosti. Aj teraz niektorí ľudia sú vďaka ich lekciám na cesta za finančnou nezávislosťou. Pre väčšinu je však cesta za bohatstvom zahalená rúškom tajomstva.

Vzdelávanie zdôrazňuje význam čítania, písania, matematiky, vedy. Málokedy sa však stretnete s hodinami, ktoré vedú k finančnej gramotnosti. Aj z príbehov úspešných ľudí, ako sú John D. Rockefeller, Andrew Carnegie či Steve Jobs, sa však dá vyčítať chovanie, ktoré by vás mohlo k bohatstvu doviesť. Ich tajomstvá možno zoskupiť do troch bodov:

Majú viac zdrojov príjmu
Skutočne bohatí ľudia nikdy nezávisia od jedného zdroja príjmu. Majú ich hneď niekoľko. Aj keď zbohatnú na jednom nápade, potom ich úsilie smeruje k tomu, aby si vytvorili nové zdroje príjmov. To je dôležité pre udržateľnosť. Väčšina ľudí má len jeden zdroj príjmu – výplatu. Jeden príjem však z vás robí zraniteľných ľudí pri nečakaných udalostiach. Často je prvým krokom k diverzifikácii príjmov prenajímanie nehnuteľností. Ďalej to môžu byť príjmy z úrokov, dividend, investícií, kapitálovej činnosti, umeleckej činnosti a pod.

Investujú rozumne
Najbohatší ľudia nenechajú svoje peniaze zaháľať. Pracujú s nimi ďalej a uvedomujú si význam investovania. Tí najbohatší však neinvestujú emocionálne. Investujú s rozumom a nechodia do veľkých rizík. Investujú do vecí, ktorým rozumejú, ktorým veria a nenechajú sa zlákať vidinou vysokých ziskov. Pozerajú sa skôr na dlhodobé vyhliadky a uvedomujú si, že pomaly ďalej zájdu. Prím pritom často hrá zložené úrokovanie, pri ktorom sa úroky pripočítavajú k už dosiahnutému kapitálu, ktorý sa ďalej úročí.

Hľadajú a tvoria hodnotu
Bohatí ľudia si svoje peniaze vo väčšine prípadov zaslúžili tým, že sa snažili vytvoriť nejakú hodnotu. Tvoria produkty a služby, ktoré majú pre množstvo ľudí úžitok alebo ktoré majú mimoriadny úžitok pre menší počet veľkých firiem, ktoré vedia ich prínos náležite finančne oceniť. Ich podnikanie je samozrejme aj o maximalizovaní ziskov, ale základ tvorí práve hodnota, ktorá sa dostáva zákazníkovi a pre ktorú je ochotný zaplatiť danú cenu. Hodnotu však hľadajú aj v zefektívňovaní podnikových procesov.

Je zrejmé, že tieto tajomstvá v skutočnosti tajomstvami nie sú. Napriek tomu mnoho ľudí nedokáže zbohatnúť, pretože si neuvedomujú ich význam. Treba uplatňovať všetky tieto princípy dokopy a využiť správnu príležitosť, keď k vám príde.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist