Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Päť chýb, pre ktoré nebudete milionármi

Milionári majú ten luxus, že môžu robiť slobodné rozhodnutia. Vo väčšine prípadov sa k tomu museli dopracovať správnymi rozhodnutiami a tvrdou prácou. Správne rozhodnutia urobili aj tým, že sa vyhli zbytočným chybám.

Ak chcete byť aj vy jedného dňa milionárom, mali by ste sa vyhýbať nasledujúcim piatim prehreškom:

1. Nerozumiete peniazom – aby ste mali viac peňazí, musíte tvoriť viac hodnoty vo forme tovarov a služieb. Peniaze musíte používať s rozumom a brať ich aj za nástroj, ktorý vám pomôže vyprodukovať ďalšie peniaze – investíciami do akcií, podnikania či vzdelania. Mali by ste sa v tomto smere vzdelávať, aby ste peniaze len nemíňali, ale aj udržovali a zhodnocovali.

2. Nezáleží vám na vzdelávaní – ak ste proti vzdelávaniu, tak to budete mať s cestou za miliónmi náročné. Je totiž dôležité aj po vychodení školy pokračovať vo svojom obohacovaní o nové poznatky a zručnosti. Milionári majú zväčša spoločnú zvedavosť a snahu učiť sa nové veci. Čítajte veľa kníh, chodievajte na kurzy, učte sa.

3. Žijete si nad pomery – jedným zo základných pilierov finančnej gramotnosti je aj to, aby ste nemíňali viac peňazí, ako zarobíte. Napriek tomu sa množstvo ľudí dopúšťa tohto prehrešku. Koncentrujte sa viac na šetrenie do budúcnosti a snažte sa nezadlžovať.

4. Míňate peniaze na zlé veci – míňate peniaze na veci, ktoré vám pomôžu k rastu alebo väčšiemu bohatstvu? Alebo míňate peniaze na veci, ktoré zapadnú prachom či zhrdzavejú? Míňate peniaze na nové šaty, hoci máte dostatok tých starých? Bohatí ľudia vedia, že svoje peniaze majú míňať na skúsenosti, zážitky, vzdelanie a investície.

5. Máte negatívne zmýšľanie o bohatých ľuďoch – myslite si, že bohatí ľudia sú automaticky zlí. Máte predsudky, ktoré nie sú pravdivé. Ani si to však neuvedomujete, ale toto vám podvedome bráni v tom, aby ste sa aj vy stali bohatým človekom. Je pravda, že niektorí bohatí ľudia prišli k majetkom nezaslúžene, podvodmi či nemorálnosťou, ale to neplatí o všetkých z nich. Väčšine z nich musela tvrdo pracovať predtým, ako boli odmenení.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist